До змісту

Не вбивайте маленьких янголів!

malenki-angely
Тобі зараз боляче, правда? Невимовно боляче, тому що все сталося так несподівано – він покинув тебе без жодних пояснень. У вас був красивий роман: тобі заздрили подруги і навіть відбулись заручини. Ти могла б усе це з часом пережити, проте зараз ти не одна – у тобі зародилось маленьке життя. Ти, напевно, терзаєш себе, прокручуєш останні півроку свого життя, як кіноплівку, і намагаєшся відшукати заплямований сюжет, з якого усе пішло не зовсім так. А все просто… Просто для нього. Він подарував тобі маленького янгола, проте зламав своєю ж зрадою твої крила. Безвідповідально вільний, покинув поспішно твою лікарняну палату, коли ти вперше підняла на нього голос: «Я не піду на це вбивство!». А він обіцяв, що все буде добре… тільки хвора дитина йому не потрібна. Він навіть не подумав про те, що лікарі інколи помиляються. Він діяв по факту, як і всі інші чоловіки, не перебираючи свої ж емоції. Напевно, забракне слів, щоби висловити той справжній біль і розпач, відлуння якого до кінця життя ятритиме душу. Тобі зараз найголовніше – захистити своє янголятко.
… Ти лежиш у лікарняній палаті і монотонно шукаєш світотіні на білосніжній стелі. Людина, з якою ти ось-ось повинна була пов’язати життя, злякалась уявних труднощів. Навіщо твій коханий завдав такого гострого болю? Але ти не повинна сумніватися у своїй твердій позиції залишити дитину. По-перше, дитина – це дар Божий. Аборт – це тяжкий смертний гріх. Позбувшись «фізичних» проблем, ти набудеш собі невиліковно «душевні». По-друге, дива дуже часто трапляються у нашому житті. В однієї моєї знайомої трапилася кровотеча під час вагітності, була загроза викидня. Якось на вихідні лікар таки відпустив її додому: якраз була сесія, треба було готуватися до екзаменів. Але уривки недописаних конспектів, чомусь,ніяк не лізли в голову. Переживання за долю дитинки привели її до храму. Дівчина зайшла у порожню Катедру і буквально впала до ніг Діви Марії. У своїх щирих молитвах вона благала здоров’я для свого ще ненародженого синочка… І сталося диво: на наступному ж огляді апарат УЗД не виявив величезної гематоми в утробі матері, малятко вправно дріботіло ніжками і ручками – про якусь загрозу його життю не могло вже й бути мови. По-третє, ти повинна зрозуміти, що це певне випробування у твоєму житті. Можливо, Господь тебе насправді випробовує, хоче впевнитися, наскільки щиро ти хочеш бути матір’ю. І, певно, той чоловік, батько твоєї дитини, вже зіграв свою роль у твоєму житті, то ж без сліз і благань відпусти його.
… У житті буде ще чимало перепитій. Тобі буде боляче пояснювати запрошеним гостям, чому весілля скасувалось. Для них – причина банальна, а ось для тебе це таки занадто гострий сюжет. І ще півроку-рік ти оминатимеш з поспішністю весільні кортежі і будеш з гостротою висловлюватися про чоловіків, які ображають або залишають вагітних жінок. Ти прийдеш на чергову сесію з високопіднятою головою, притримуючи долонями живіт, і принципово не захочеш поблажок від виладачів. Ти не любитимеш, аби тебе жаліли, бо ти – сильна жінка. І все-таки захистиш свій заповітний диплом. Що ж тепер ти – дипломована одинока мама, вітаю! Згодом твій кривдник переконається у тому, що ти не зламалась, що твоє життя продовжується.
… Дитинка зростатиме… Згодом ти самоствердишся у своєму покликанні, відчуєш душевне піднесення. Твоє малятко колись буде тобою гордитися, повір! … Мине рік-два. Ти молода, успішна, продовжила навчання і далі прокладаєш свій шлях у науку. Подруги дивуватимуться, чому у тебе це виходить краще, ніж у них, адже вони незаміжні, не обтяжені домашніми справами. Це посилить твою жагу доказати ще більше, що ти чогось варта, що, як і інші, маєш право на власне несфальшоване майбутнє.
…І прийде момент, коли ти обов’язково закохаєшся, яскраво відчуєш, як нове почуття невпинно поглинає усі урвища твоєї зраненої душі. Твій натхненник навіть вловить себе на думці, що з часом він зможе стати гарним батьком твоїй дитині, але все будуть якісь вагання… О, так, їх спровокують його батьки. Незаслужено назвуть тебе шльондрою, кар’єристкою, абсолютно не знаючи твоїх життєвих обставин. Одинока мама у ролі майбутньої невістки – така невтішна перспектива для їх сина. І їм насправді буде все одно, що у тебе закінчена вища освіта, що ти працевлаштована, що ти навчилась у своєму житті приймати блискавично дорослі зважені рішення. Але ти не зобов’язана їм щось пояснювати, тим їм нічого не винна!
Пам’ятай, що твоя дитина ніколи не стане на заваді для створення нового міцного шлюбу. Тобі не потрібні ще одні майбутні родичі-егоїсти. Ні, не такою ціною! Знай, що ти просто можеш не зустріти свою людину, життя – інколи доволі невблаганне. Повір, ти не відчуєш себе самотньою – твоє дитя буде завжди поруч з тобою. Тому не зважаючи ні на що, дівчата, не вбивайте маленьких янголів!
Ольга Колодянська
Фото Христини Руссу

Share Our Posts

Share this post through social bookmarks.

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati

Коментарі

Скажіть нам, що ви думаєте