Перша робота студентів… у сонячній Болгарії

Публікація від 25 вересня 2013.

bolgariya_01

Перша робота? Яка вона має бути? Коли вона має з’явитися? Хтось думає, що потрібно закінчити університет, а потім знайти, а інший скаже, що працювати треба ще студентом. Думок багато, а істина одна. Провівши маленьке опитування серед випускників, всі мені радили і радять працювати зараз, якщо маєш змогу. Адже роботодавці на сучасному ринку праці зараз надзвичайно вимогливі, особливо у бізнесі. Кому потрібен працівник, якого треба вчити? А звідки взяти досвід, якщо не вчити і не працювати? Все відносно, скільки людей стільки думок. Скільки би ми про це не говорили і не дискутували всерівно у всіх виходить по-різному. Але я хотіла би вас познайомити з хлопцями з економічного факультету, які все таки мали змогу отримати свій перший досвід роботи ще й за кордоном.

bolgariya_02

Що їх спонукало, щоб погодитися на цю роботу, що вони дізналися та чи потрібно вам погоджуватися на такі пропозиції?

«Перш за все хотілося б сказати, що мене спонукав відпочинок, який можна було б вдало сумістити з роботою. Також не в останню чергу – це зарекомендувати себе, та і наш університет в цілому, та можливо нові перспективи які б могли відкритись перед нами. Кожен з нас відповідав за певний сегмент роботи, який був за нами закріплений. Моя робота полягала в створенні та відтворенні анімаційних вечорів та програм для відпочиваючих дитячого табору» (Денис, Брилінський, студент ІІІ курсу економічного факультету спеціальності «Туризм»).

bolgariya_03

«Завдяки професору Стефанії Едуардівні Баженовій, а також туроператору «Гюрсес-Інтур» (м. Хмельницький) ми мали змогу поїхати в іншу країну та отримати досвід у роботі з дітьми у таборі, порівняти туристичний бізнес у Болгарії та в Україні, набути досвіду у складанні та проведенні анімаційних програм. Незважаючи на те, що спочатку було трохи важко, мені дуже сподобалася робота. У мене залишилися найкращі враження та позитивні емоції» (Іван Мужило, студент IV курсу економічного факультету спеціальності «Туризм»).

bolgariya_04

«Дуже радий, що саме мені випала змога пройти літню практику за кордоном. Звичайно, враження про Болгарію залишились тільки позитивні. Дуже сподобалась культура та гостинність цього народу. З практики для себе взяв дуже багато нового та цікавого. Мрію ще колись відвідати цю країну. Дякую викладачам завдяки яким,  я зміг провести літо в Болгарії» (Дмитро Ісламов, студент IV курсу економічного факультету спеціальності «Туризм»).

bolgariya_05

bolgariya_06

І на завершення побажання: не бійтесь! Нехай навіть це щось зовсім нове для вас, і у вас є сумніви щодо ваших можливостей – все ж кидайтесь у роботу з головою, і вам все повернеться чи то у досвіді, чи грошовою компенсацією!

bolgariya_07

Христина Руссу, студентка ІV курсу

економічного факультету (спеціальність «Туризм»)