До змісту

Молодь і Workout

Публікація від 25 листопада 2013.

Workout

Віднедавна в молоді з’явилося нове захоплення, яке стало гарною альтернативою проведення часу з пляшкою пива в руках – Street Workout. Що ж це таке і з чим його їдять? Про це нам розповість Володимир Новоченко, студент V курсу факультету фізичної культури, засновник команди «Bar-guys». Він також відкриє секрети зміцнення мускулатури та чудової фізичної форми без значних фінансових витрат.

 

novochenko

– Володимире, пропоную почати здалеку, з історії. Що таке Street Workout, як він виник? І коли він набув популярності в Кам’янці-Подільському?

– Street workout – це рух молодих людей, який базується на заняттях спортом із застосуванням тренувального обладнання в парках, дворах, спортивних майданчиках, або ж просто на свіжому повітрі. Як снаряди можна використовувати турнік і бруси, оскільки майже в кожному дворі їх можна знайти. Але це можуть бути й дерева, паркани, різні металеві конструкції, кам’яні плити, тощо. Можна опорою використовувати і тіло товариша. В Кам’янці-Подільському вулична гімнастика почала поширюватись приблизно 4 роки назад.

– А як давно ти прийшов у Воркаут, і взагалі, з чого все починалось?

– Почалось все десь 4 роки назад. Спочатку я просто займався, підтягувався на турніках. Тому невелика база в мене вже була. А потім, в Інтернеті, побачив відео, як хлопці займаються у напрямі Street Workout. Мене це зацікавило і дало мотивацію вийти на майданчик. Я почав сам вчитись, повторювати те, що бачив у відеороликах. І тепер насолоджуюся результатом.

Workout_01

– Ти зараз займаєшся сам, чи у тебе є команда?

– У нас команда, яку я організував ще у Віньківцях (від ред. – там проживає Володимир) – «Bar-guys». Зараз виступаю зі збірною командою Кам’янця-Подільського. Основа команди налічує 6 чоловік: Павло Бурковський, Ростислав Якубишен, Роман Сочинський, Андрій Пахолків, Юрій Лєкарь та Володимир Новоченко, тобто я. Та в залежності від обставин склад команди дещо змінюється і доповнюється новими обличчями.

– Є думка, що воркаут – це субкультура. Якщо так, то що ви пропагуєте?

– Можна і так сказати. А пропагуємо ми здоровий спосіб життя. Ми повністю відмовляємось від наркотиків, алкоголю, тютюну. І своїм прикладом показуємо, що спорт – це найкраща альтернатива!

Workout_02

– Незважаючи на усі переваги цього виду спорту, чи є він безпечним?

– Звичайно. Воркаут вважається найбезпечнішим видом спорту, оскільки ти працюєш з власною вагою тіла і не підносиш нічого зайвого. Тебе ніхто не змушує надриватись і «стрибати» вище голови. Що можеш, те і виконуєш.

– А з якого віку можна починати займатись?

– В принципі, вік не має значення. У нас займаються діти з 6-7 років. І вже показують непогані результати. Воркаут – це та сама гімнастика, але більш безпечніша. Це звичайне оздоровлення твого тіла!

– А які елементи присутні в Workout? І які з них найвідоміші?

– Воркаут – це силовий вид спорту, в якому присутні переважно статичні елементи. Найвідомішими є горизонт (на брусах, тіло паралельно землі, руки не згинаються) – це досить важкий елемент; передній вис, задній вис, вихід ангела. Популярним є такий елемент, як сонечко, він відноситься до гімнастичних видів, але ми від нього відмовляємося. Це достатньо травмонебезпечно. По-перше, зараз турніки на вулиці не всі гімнастичні. А по-друге, має бути хоча б страховка і мати. А зважаючи, що діти виконують цей елемент на вулиці, то відповідно вони можуть травмуватися.

– А тренер у вас є? Або ж людина, яка допомагає вам?

Workout_03

– Ні, ми самі займаємось. Переважно по відео. Звичайно, у кого є знання з фізіології та анатомії тіла людини, сам складає собі програму. А в кого їх немає – питає більш досвідчених хлопців. Загалом можна сказати, що ми самі один одному допомагаємо.

– У Кам’янці-Подільському ви як група відомі давно?

– Ні. Ще рік назад ми були мало відомі, хоч організовуємо змагання, конкурси, флеш-моби ще з 2011 року. Офіційно, як групу, нас почали запрошувати виступати вже цього року. Запрошують в різні навчальні заклади (школи, університети). І хоч ми пропагуємо здоровий спосіб життя та фізичний розвиток, це не означає, що ми не розвиваємось духовно.

– За які кошти ви організовуєте змагання? Чи є фінансова допомога від влади?

– Міська влада нас всіляко підтримує. Коли мова йде про фестиваль чи акцію, міськвиконком завжди йде на зустріч у допомозі по організаційним питанням. Також нам допомагають приватні компанії, які виступають у ролі спонсорів. Наприклад,  під час організації «Благодійного Workout Fest 2013» у Кам’янці-Подільському, ми не обійшлися б без допомоги таких компаній як: фітнес центр «Нова будова», супермаркет «Сільпо», ТОВ «Буковинський сад», РЦ «АРЕНА ПЛЮС»,  «ВІКНО ПЛЮС»  «hotel KLEOPАTRА», «УСЛАД» та інші.

– Чи можна якось зв’язатися з вами, якщо у читачів виникнуть питання чи хтось захоче приєднатись до вашого руху?

– Звичайно. Із питаннями та за допомогою можна звертатись до будь-якого із наших активістів, членів команди та безпосередньо до мене. Нас легко знайти у соціальних мережах.

– А чи існує день, у який відзначають свято воркаутовців?

– Так, перша неділя літа вважається офіційним днем Воркауту.

– Розкажи про нагороди, які є в вашому арсеналі? Чи багато їх?

– За короткий термін ми здобули чимало грамот та медалей. Особисто в мене – перші місця у Хмельницькій області, на останніх змаганнях в Кам’янці-Подільському здобув друге місце, поступившись своєму другу. І це лише початок. Я пишаюся своєю командою, адже ми перші не дивлячись на те що проживаємо у селищі!

– Чи можеш ти поділитися своїми планами на майбутнє? Чи будеш ти організовувати щось масштабне?

– У травні в Дніпропетровську буде «Фестиваль Здорового способу життя», в якому ми хочемо брати участь. Також в червні буде Чемпіонат України, на жаль міста, в якому він буде проводитися, ми поки не знаємо. Також, у 2014 році ми плануємо проводити багато змагань, флеш-мобів та фестивалів.

– І на завершення: що ти можеш сказати чи побажати нашим читачам?

– Воркаут – це той вид спорту, для якого не потрібно ніяких грошей, не має потреби тратитись на зал. Потрібно тільки бажання, щоб вийти на вулицю, позайматись, покращити свою тілобудову та здоров’я.

Розмовляла Лілія Нурадінова,

фотокореспондент газети