Вкладіть свій піксель у «Мону Лізу»

Публікація від 26 листопада 2013.

mona_liza

Навіть ті, хто байдужі до мистецтва, знають і про Леонардо да Вінчі і про його неперевершену «Джоконду». Здавалося б, що в ній такого особливого, але вона вабить до себе.Як же це вдалося митцю? Та все просто, він викликав у неї ту чарівну посмішку і швиденько замалював на полотні. Погодьтеся, вона не вигадана, вона все-таки жива, намальована з натури. І ця божественна посмішка приваблює весь світ дотепер. У «Мони Лізи» немає ефектної зовнішності, дорогого вбрання, чарівних прикрас, але у її погляді оживає частинка душі титана Відродження Леонардо. Може, й тому ми подейкуємо, що він зобразив саме себе. Творець да Вінчі володів тим, чого не купиш за міліони – натхненням. Дитя його натхнення «Мона Ліза» – неперевершена!

У цьому році на теренах Інтернету стартував незвичайний креативний проект, учасником якого може стати будь-яка людина у всьому світі. Кожний зареєстрований користувач соцмереж vk.com та facebook може долучитися до відтворення найвідомішого шедевру авторства італійського художника Леонардо да Вінчі на сайті www.monaliza.net.

Розробники проекту мають на меті встановити за вісім місяців світовий рекорд. Для цього 20 мільйонам людей слід зареєструватися у проекті, щоб їхні аватари з соціальних профілів лягли у кожен пік сель віртуальної картини, одного із найзагадковіших полотен Лувру. Система автоматично сканує основний колір світлини кожного учасника і переносить її у відповідне місце на портреті «Мони Лізи». Обов’язково вкладіть часточку себе у «Джоконду», і цілком, можливо, що вона стане трішки схожою на вас. Тоді ж розгадаєте таємницю її чарівної посмішки.

Ольга Комарова,
гол. редактор газети