Rock вчора і сьогодні

Публікація від 28 листопада 2013.

rock

Як ви знаєте, а якщо ні, то дізнаєтесь, що рок-музика виникла ще в 50-х роках XX століття. Опираючись на деякі дані можна сказати, що Rock-n-Roll почався із пісні «Fat Man» Фетса Доміно в 1950-му році. За іншими – із пісні «Rocket 88», записаної у 1951 році Джекі Бренстоном.

Тими, хто заклав основи рок-музики, вважають Фетса Доміно, Бо Дідлі та Чака Беррі. Рок розвивався дуже стрімко і уже в 60-х роках «The Beatles» завоювали британські чарти із своєю піснею «I want to hold your hand» та назвали це «британським вторгненням». Також в першій половині 60-х почав розвиватись «важкий» рок. Він бере початок із пісні гурту «The Kinks» «You really got me». Також у цих роках не менш важливим явищем стала творчість Джиммі Xендрікса, який вважається найвеличнішим гітаристом в історії рок-музики.

За всю історію розвитку року цей стиль намагались поєднати з усіма іншими: джаз (джаз-рок 60-70-ті роки), академічна музика (арт-рок кінець 60-х років), латинська музика (латино-рок) і т.д.

Про історію цього стилю можна розповідати годинами, якщо не днями. Цей стиль музики був популярний майже серед усіх верств населення і не втрачає своїх позицій і сьогодні.

Величезний вплив на розвиток року внесли такі гурти як «Queen», «Metallica», «Nirvana», із сучасних «30 seconds to mars», «Rammstein», які відомі всьому світу і їх концерти збирають натовпи найбільших стадіонів світу.

Отже, рок-музика не втрачає свої лідерські позиції вже понад півстоліття і з розвитком суспільства розвиває все нові напрями свого стилю.

Юлія Аліменко, студентка ІІ курсу
факультету української філології та журналістики
(спеціальність “Журналістика”), кореспондент газети