До змісту

“Вій” у 3D

Публікація від 4 лютого 2014.
vij
Довгоочікувана презентація фільму «Вій» нарешті відбулася. От і я, не гаючи часу, відвідала з друзями цей фільм. Великий твір Гоголя завжди приваблював сценаристів та кіношників містикою та особливою енергетикою.
Незважаючи на минулі екранізації, кращою з яких по праву вважається робота Георгія Кропачова і Костянтина Єршова. «Вій 3D» пішов на екран трохи іншим шляхом. Справа в тому, що Олег Степченко звернувся до першого рукопису Миколи Гоголя, який письменник потім відредагував у той варіант, який відомий всім. У роботі над рукописом брав участь й сам режисер фільму і сучасний сценарист Олександр Карпов. Творці стрічки планували презентувати фільм у 2009 році, на честь ювілею Микола Гоголя (200 років), однак деякі причини перешкодили цьому.
Отже, звернемося до сюжету стрічки. Англійський вчений Джонатан Грін стає свідком неймовірних пригод, які перевершують здоровий глузд. Подорожуючи морем від Європи в бік Сходу, Грін створює карти, що приводить його в село, яке знаходиться за Трансільванськими краями і Карпатськими горами. Це було українське село, яке відгородилося від решти світу ровом, так як там, за їх словами, відбуваються ті ще жахи… Вирішивши перевірити правдивість слів, картограф потрапляє в диявольську пастку.
vi_02j
Головні ролі виконали Джейсон Флемінг, Олексей Чадов, Андрей Смоляков, Олексей Петрухин. Також це останній фільм Валерія Золотухіна.
Знімався фільм у Чехії, а в якості реквізиту використовувалися деякі речі з фільму «Ван Хельсинг» (2004). Крім країн пост-СНД, фентезі Олега Степченко презентували в Канаді, Німеччині, Америці.
Лілія Надвідна,
кореспондент газети