Бережіть голову та обличчя!

Публікація від 10 лютого 2014.

berezhit

Взимку важливо особливу дбати не тільки  про своє здоров’я, а й зовнішній вигляд. У цій статті йдеться про догляд за обличчям. Воно найбільше страждає від морозів та вітру. Отож, щоб попередити обмороження шкіри та попередити ранні зморшки, варто дотримуватися таких правил:
1. За півгодини до виходу з дому нанесіть на обличчя захисний крем.
2. Коли йде дощ і дме жорсткий вітер, потрібно обов’язково піднімати комір, підкладати теплу хустинку, або зав’язувати обличчя шаликом.
3. Якщо ви таки обморозили обличчя, не тріть щоки: вони повинні прогріватися поступово. Вам допоможуть компреси з трав та захисні креми.
4. Якщо обморозили носика, розчиніть чайну ложку борної кислоти в склянці гарячої води. Намочіть марлю в розчині і теплу прикладіть на ніс. Тримайте, поки не прогріється. Ви повинні зробити 5 компресів. Після кожної процедури ніс потрібно змастити камфоровою олією.
5. Пам’ятайте: переохолодження голови дуже небезпечне. Воно не супроводжується болем, але також провокує важкі захворювання судин, вух, носа, горла… Тому в холодну погоду не виходьте з дому без головного убору, який незалежно від моди повинен закривати скроні і лоб.

Якщо ж не вдалося уникнути переохолодження голови, після повернення додому потрібно втирати в скроні мазь, що зігріває а потім обгорнути голову рушником і подихати гарячою парою. Просто нахиліть обличчя над мискою з гарячою водою з сіллю і подихайте близько чверті години.

Олена Митрофанюк, студентка ІІ курсу
факультету української філології та журналістики
(спеціальність «Журналістика»)