ІІ Всеукраїнський фестиваль «День українського баяна і акордеона» у Кам’янці-Подільському

Публікація від 26 березня 2014.

festyval-bayanistiv_01

З 26 по 30 березня 2013 року в багатьох містах України проводиться ІІ Всеукраїнськийфестиваль «День українського баяна і акордеона», присвяченого пам’яті «Небесної сотні», який організував відомий український композитор – Володимир Рунчак за підтримки Всеукраїнської музичної спілки «Асоціація акордеоністів та баяністів України», Національної Радіокомпанії України та «Української музичної газети». Мета Всеукраїнської акції – популяризація українського акордеонно-баянного мистецтва та привернення уваги до його проблематики, зокрема, обмеженість або повна відсутність у засобах масової інформації та телекомунікації програмних виступів найкращих баяністів та акордеоністів й інших інструментальних ансамблево-оркестрових форм музикування на місцевому і всеукраїнському рівнях.

festyval-bayanistiv_02

У рамках озвученого свята 26 березня 2014 року в приміщені хорового класу музично-педагогічного відділення педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбувся концерт за участю  найкращих студентів-баяністів та акордеоністів нашого вишу, учнів та викладачів  дитячих музичних мистецьких навчальних закладів міста, студентів і викладачів Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв.

Музичний захід вдруге організували кандидати педагогічних наук, професори кафедри теорії, історії музики і гри на музичних інструментах Віктор Лабунець та Іван Маринін. В організації проведення заходу фінансову допомогу надав профком студентів, аспірантів та докторантів, який очолює Володимир Моштак. Ведучою заходу була викладач навчально-виховного комплексу № 9 ім. А. ТроянаНаталія Геплюк.

У музичному святі брали участь учні та викладачі міської дитячої музичної школи імені Ф. Ганіцького (директор – В.А. Синиця, завуч – Г.В. Касапчук), міської дитячої хорової школи (директор – І.М. Нетеча, завуч – В.О. Прокопов), навчально-виховного комплексу № 9 (директор – Н.В. Асадчук, завучі – І.В. Красіцька, А.Б. Криленко), студенти та викладачі коледжу культури та мистецтв (директор – Р.М. Нелюбов, завуч – І.Є. Червінська).

Концерт розпочала ведуча, яка в своїй промові наголосила на значимість тих українських патріотів, героїв, борців за свободу і незалежність України, які поклали своє життя за майбутню щасливу долю нашої держави та її європейський вибір.

У  залі, який був повністю заповнений поціновувачами акордеонно-баянного виконавства,  панувала доброзичлива атмосфера, яка сприяла  якісному, невимушеному, професійному відтворенню музичних творів молодими виконавцями. У концерті прозвучали твори вітчизняних та зарубіжних композиторів: В. Губанова, А. Білошицького, Г. Дініку, В. Зубицького, І. Ланга, М. Лисенка, Р. Гальяно, Є. Дербенка, Я. Олексіва, Г. Принчипе, А. П’яццолли, П. Сарасате,  М. Товпеко.

З творчим натхненням та піднесенням продовжили свої виступи ансамбль баяністів (навч.-вих. комплекс № 9 ім. А. Трояна, клас акордеона В.О. Гриньова), Павло Кармалюк (міська дит. хор. школа. клас баяна О.І. Франчук), Олег Турик, Андрій Захаров Андрій (ДМШ ім. Ф. Ганіцького, клас акордеона І.І. Кравченка), Іван Кравченко (ДМШ ім. Ф. Ганіцького), ансамбль народних інструментів «Князі України» (ДМШ ім. Ф. Ганіцького, худ. керів. – сестри Раїса та Олена Горченки), Данило Волоховський, Денис Повозніков, Дмитро Мула (нав.-вих.комплекс  № 9 ім. А. Трояна, клас баяна В.В. Крайняк), Олена Геплюк (міська дит. хор. школа), Артем Стояновський, Володимир Масловський, Олександр Демчук, Назар Мазур, Ілля Трачук (коледж культури та мистецтв, клас баяна та акордеона О.П. Царука, С. Пшинешнюка, Н.І. Антонюк), дует викладачів-баяністів у складі Степана Пшинешнюка та Ярослава Стуговця (коледж культури і мистецтва), Роман Чорпіта, Микола Головатюк, Микола Кремінський (К-ПНУ імені Івана Огієнка, клас баяна та акордеона І.Г. Мариніна, С.В. Корольчука).

У фестивалі брав участь дует у складі Степана Пшенишнюка (акордеон) та Ярослава Стуговця (баян) у супроводі інструментального ансамблю (коледж культури і мистецтв), які блискуче виконали«Джаз-слайд» М. Товпеко.

Завершували програму концертних виступів ансамбль народних інструментів «Князі України» міської ДМШ імені Ф. Ганіцького (худ. кер. – сестри Олена та Раїса Горченки). У виконанні відомого колективу професійно прозвучали «Облівіон» А. П’яццолли (соло на акордеоні в супроводі «народного колективу» ансамблю народних інструментів («Князі України» міської ДМШ імені Ф. Ганіцького виконав Іван Кравченко) та «Калинонька» М. Стецюна.

Виконавці-баяністи та акордеоністи концерту були нагороджені грамотами та подарунками.

І.Г. Маринін, кандидат педагогічних наук,
професор кафедри теорії, історії музики і гри
на музичних інструментах Кам’янець-Подільського
національного університету імені Івана Огієнка