Перші кроки майбутніх журналістів і редакторів

Публікація від 28 березня 2014.

shkola-jurnalistiv

Березень додав барв до виру життя школярів міста – у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка розпочала роботу школа юного журналіста і редактора. Ініціатором виступила кафедра журналістики на чолі із завідувачем професором О.С. Волковинським. Школа об’єднала творчу молодь, яка прагне глибше осягнути основи професії журналіста.

У період весняних канікул (24-28 березня) учні Кам’янця-Подільського мали змогу відвідати заняття, на яких можна було закріпити навики написання матеріалу на визначену тему, орієнтуючись на жанр, випробувати себе як  інтерв’юера, познайомитися зі структурою газети загалом і студентської зокрема («Студ–INFO», «Студентський меридіан»). У навчальній лабораторії мультимедійних засобів і дизайну факультету української філології та журналістики (завідувач кандидат філологічних наук В.В. Шевчук) майбутні журналісти і редактори ознайомились із програмним забезпеченням створення сучасних макетів, у телестудії з технологією хромакей – з деякими аспектами роботи у сфері тележурналістики (випуск новин у студійних умовах, екстремальний монтаж, монтаж за допомогою програмного забезпечення Edius, Adobe Premiere, випуск екстреної новини).

Творча молодь відвідала редакцію газети «Кам’янець-Подільський вісник», поспілкувалася з її працівниками, розпитала про особливості їхньої діяльності, отримавши достовірну інформацію про реалії роботи журналіста. Школярам дозволили проникнути у світ видання, відкрили таємниці деяких процесів.

Школа й надалі працюватиме з цілеспрямованою творчою молоддю, організовуватиме зустрічі з періодичністю один раз на місяць та збільшить кількість занять у період літніх канікул.

Детальнішу інформацію можна буде віднайти на сайті університету або зателефонувавши за номером (03849) 5-19-57.

Т. О. Чепурняк, кандидат філологічних наук,
асистент кафедри журналістики