Петро Атаманчук: «Фізико-технічна освіта – важливий пріоритет суспільства високих технологій»

Публікація від 30 березня 2014.

fizyka_01

Раніше мені здавалося, що фізика – це суто точна наука зі своїм сталим набором формул і законів, але впродовж останнього року, коли в моєму середовищі спілкування з’явилося кілька людей, які пов’язані з цією галуззю знань, я кардинально змінила свою думку. Фізика – це тандем творчості та раціонального мислення. Сьогодні ми поспілкувалися з Петром Сергійовичем Атаманчуком, доктором педагогічних наук, професором, академіком АНВО України, Заслуженим працівником освіти України, віце-президентом міжнародного Академічного товариства Михайла Балудянського (Словаччина). Завідувач кафедри методики викладання фізики дисциплін технологічної освітньої галузі розповів про переваги вибору студентами майбутньої професії фізико-технологічного, фізико-математичного чи фізико-технічної зорієнтованості.

fizyka_02

Петро Сергійовичу, розкажіть, будь ласка, про кафедру, яку Ви очолюєте, адже вона являється ще водночас унікальною кафедрою такого профілю в Україні.

– Колектив нашої унікальної кафедри складається із випускників рідного фізико-математичного факультету. У персональному складі з 17 осіб: 2 професори, 8 доцентів, 4 здобувачі докторського та 3 здобувачі кандидатського ступенів. Унікальність кафедри визначається ще тим, що, внаслідок дієвої підтримки тодішнього ректора, – Анатолія Олексійовича Копилова, – з 1989 року вона стала єдиною на теренах України методичною кафедрою, яка використовувала в навчальному процесі (геометрична та хвильова оптика) повний комплект лазерного обладнання. Навіть сьогодні таке обладнання використовується в процесі навчання лише декількома вищими державними педагогічними закладами.

fizyka_03

fizyka_04

– Яку кількість балів потрібно набрати учневі на ЗНО з фізики, щоб стати студентом цієї спеціальності?

– Можна уже сьогодні запевнювати, що успішні учні шкіл, у кого сертифікат ЗНО з фізики буде понад 140 балів, будуть нашими студентами на повному пансіоні (стипендія, гуртожиток, дешеве харчування). На нашому факультеті завжди є підтримка та повага до студентства. Намагаємося зорієнтувати молодь на цікаві наукові пошуки. У нас фантастичне молодіжне середовище, де панують неповторні види дозвілля. Школярі, які навчатимуться на підготовчих курсах, отримають можливість з допомогою наших фахівців  подолати ЗНО з фізики не менш ніж на 140 балів і матимуть такі ж, а враховуючи набутий бонус (до 20 балів), ще вищі шанси вступити до нас на навчання.

fizyka_05

fizyka_07

– Які перспективи відкриваються сьогодні для майбутніх фізиків?

– Наш випускник здобуває унікальну професію, пов’язану з фізикою, трудовим навчанням, інформатикою, математикою, електронікою, астрономією, кресленням, БЖД, технічною творчістю та філософією науки. Це одночасно – педагог,  інженер, філософ, дослідник, науковець! У нашого випускника чудові життєві перспективи. Фізико-технічна галузь сьогодні – доленосний, планетарний пріоритет. Це і є основою нашої агітації за професію вчителя-фізика. А ми обіцяємо прихильне ставлення до кожного з Вас і компетентну підтримку Вашого фахового утвердження та духовно-культурного зростання. Не забудьте зробити свій вибір на користь фізико-технічних та фізико-математичних спеціальностей – за ними майбутнє!

Що Ви побажаєте нашим студентам та абітурієнтам, які є читачами нашої газети?

– Пам’ятайте: «…не святі горщики ліплять…» – хто захоче, той зуміє… Хай Вам і нам сприяє Космос!

fizyka_06

Розмовляла Ольга Комарова,