До змісту

Записки недоВЧЕНОГО. Як виховати з дитини генія

Публікація від 31 березня 2014.

zapysky

Не знаю достеменної причини: чи то весна прийшла, чи то я дорослішаю – сьогодні в рамках нашої рубрики незвичайна стаття. Або навіть не так – незвичайна. Сьогодні ми поговоримо про більш земні справи, ніж експерименти, дисертації та вчені звання. Проте не варто думати, що це ніяким чином не буде пов’язано з наукою. Ми піднімаємо дуже актуальне питання: як з дитини виростити генія… Заінтригував?!  Що ж, тоді, рухаємось далі…

У народі побутує думка, що на дітях геніїв природа «відпочиває». Питання,звичайно, серйозне, тому кожен батько задумується над тим, як звести ризик цього «відпочинку» до мінімуму. Дослідницька організація Andrew W.Mellon Fundation за результатами досліджень оприлюднила 5 способів виростити зі свого чада генія.

Перед тим, як перейти до опису цих способів, хочеться зауважити, що за результатами тих же вчених, успішність учнів в школі залежать не лише від того, наскільки старанно дитина зазубрює навчальний матеріал. Визначальним фактором є відображення сили характеру. «Такі риси як мужність, допитливість перетворюються в гарні оцінки», —  стверджує голова дослідницької групи Метью Чіньос. Тому, давайте допоможемо малюку зміцнити свій характер.

Спосіб 1. Пообіцяйте 100 грн., якщо навчиться жонглювати.

У цьому випадку ми тренуємо в дитини навички досягати цілі. Правда, розоритися доведеться не скоро. «Діти не здатні швидко навчитись жонглювати, але це не так складно, щоб відмовитись від спроб», – стверджує Ентоні Т. ДеБенедет. Так що, швидше за все, чадо виконає поставлену задачу.

Вчені з Оксфорда підтверджують цю думку. Вони виявили, що в новачків у жонглюванні всього за шість тижнів тренувань об’єм білої речовини мозку збільшується на 5%. А ще в спостерігається покращення координації, уваги і терпіння.

Спосіб 2. Запропонуйте дитині лазити по деревах.

Так ми зможемо тренувати самоконтроль. Ентоні Т. ДеБенедет говорить, що дитина не зможе залізти на дерево, поки не навчиться керувати своїми емоціями. Тут потрібен холодний розрахунок, щоб вибрати оптимальний маршрут, вміння поводитись зі своїм страхом і спокійно реагувати на свої поразки.

Вчені говорять, що регулярне підкорення дерев не лише привчить дитину справлятись зі страхом перед завданням, але і стимулюватиме креативне мислення. Але трішки моторошним є те, що ці данні отримані з дитячого госпіталю Філадельфії…

Спосіб 3. Навчіть дитину грати в шахи.

Дитина може програти велику кількість разів, перед тим як взяти свого короля. Але шахи виховають у дитині наполегливість і уміння вчитися на власних помилках. Недарма говорять, що шахи – це гімнастика для інтелекту.

Що думають про це вчені? Вони вважають, що шахи зроблять дитину більш посидючою і уважнішою. Вони допоможуть розвинути логічне мислення, а найголовніше – навчать не боятись самому прийти рішення і відповідати за них. Бельгійські вчені порахували, що регулярне заняття шахами забезпечує ріст інтелекту в дитини за шкалою Векслера на 21%.

Спосіб 4. Хваліть роботу, а не досягнення.

Діти – максималісти. Вони думають, що бути задоволеним собою можна лише тоді, коли ти переможець (і не важливо, як ця перемога була досягнута). Тому варто показати дітям, що важливим є саме процес досягнення результату.

Педагоги рекомендують батькам всяко підбадьорювати дітей, коли ті зайняті якось справою.

dity-geniji

Спосіб 5. Привчіть, що нагороду потрібно заслужити.

Там ми виховаємо терплячість. Дитина повинна зрозуміти, що іграшки і солодощі не достаються безкоштовно. Чадо вимагає новий планшет? Призначте його на місяць відповідальним за прибирання в домі.

Серія досліджень у Стенфордському університеті показала: діти, які вміють чекати і заробляти нагороду, потім краще складають іспити. У них більша сила волі, яка дуже важлива в скрутних ситуаціях.

Отож, як бачимо рівень розумового розвитку дитини не залежить від того, скільки книг ми «засунули» в його голову. Те, чи буде ваша дитина успішною в плані навчання й науки залежить від того, як ви її виховаєте. Але перед тим, як братись за її виховання, можливо, варто почати з себе?

Ваш Ампер Електронович