До змісту

Етно стиль у тренді

Публікація від 15 червня 2014.

etno_01

Cучасна мода тяжіє до постійного вдосконалення, свободи силуету і невимушеність фасону поступово витісняє “табу”. Все було б саме так, якби цю сухість не розбавив він – етно стиль в одязі, як не парадоксально, повернення до фольклору та історії зараз приносить колосальну новизну і різноманітність, дизайнери часто порівнюють етнічний одяг зі свіжою кров’ю, яка збагачує своєю появою консервативні колекції на сучасному подіумі. Висока автентичність – ось відмінна риса, яка притаманна етнічним образом в одязі, адже етно стиль тяжіє до культури однієї або декількох країн.

etno_02

Етно стиль завжди відрізнялися простотою і раціональністю, вільний крій сприяв високому комфорту такого одягу. Ще однією відмінною особливістю стала помпезна оздоблення виробів гардеробу: аплікації, всіляка бахрома, яскрава вишивка, часто поєднувалися тканинні фактури, віталися в’язані вставки, строкатості додавали паєтки, бісер, а деякій безглуздості надавав хутро. Основними відтінками вважалися пастельні, наближені до натуральних, ні в якому разі не агресивні тони: коричневий і зелений кольори вважалися найбільш типовими.

etno_03

Ось вже більше половини століття етнічний стиль стрімко розвивався в колах високої моди, але так вміло асимілював і серед простих народних мас, що донині займає чільне місце у гардеробних шафах модниць. Безумовно, літній сезон особливо багатий на фольклорні мотиви, чому сприяє високий комфорт і легкість матеріалу, який береться за основу багатьох нарядів у стилі етно.

Лілія Надвідна,

кореспондент газети