До змісту

Вінтаж знову в моді

Публікація від 16 червня 2014.

vintazh

Стиль вінтаж останнім часом став надзвичайно популярним. До того ж, «вінтажне» вбрання можна отримати цілком безкоштовно. Головне – домовитися з бабусею. Що ж таке «вінтаж»? Саме слово прийшло до нас з французької мови і перекладається як «урожай певного» року або «висококласне вино багаторічної витримки». Якщо ж перекласти слово «вінтаж» на мову моди, то отримаємо автентичний або оригінальний одяг 20-80-х років минулого століття. Однак, деякі історики моди з таким часовим розмаїттям не згодні і пропонують вважати вінтажним тільки одяг, створений до 60-х років минулого століття. 

Не треба плутати «вінтаж» та «second hand», вони відрізняються за низкою ознак, перша з яких – вік. Отже, вінтажним вважається тільки одяг «віком від» 20-ти років. Ознака друга – вінтажний одяг ніяк не може бути одягом широкого вжитку свого часу – лише писк моди певного року, яскраво виражений. Ознака третя – одяг має бути оригінальним і самобутнім, інакше це вже не вінтаж.

vintazh_02

Сучасні модельєри дещо вільно інтерпретують стиль вінтаж: так, для пошиття сучасного одягу можуть взяти вінтажні тканини, або ж при створенні нових тканин і матеріалів можуть використовувати вінтажні малюнки. Звичайно, це вже не справжній вінтаж, а стилізація під нього.

Чому люди вибирають вінтаж?

1. Унікальність: безліч вінтажних речей було зроблено в єдиному екземплярі або обмеженій кількості.

2. Висока якість: вінтажні речі – речі в класичному стилі, вони були створені для носіння протягом кількох років, а отже з роками не втратили своїх властивостей.

3. Вкладення грошей: це дійсно дорогі речі з якісних тканин і матеріалів. З роками вони тільки дорожчають. Тому дехто купує вінтажний одяг і речі не для носіння, а просто інвестує свої кошти.

4. Історія: речі, які пройняті історією і мають певне смислове навантаження.

5. Деталі: ручна обробка, незвичайні ґудзики, шкіра ручної обробки та інші атрибути унікальності.

Аксесуари в стилі вінтаж

Стиль вінтаж також передбачає наявність певних аксесуарів того чи іншого часу, не забувайте про них. На першому місці тут стоять брошки і намиста, також вам доведеться пошукати відповідні окуляри, сумки, пояси, рукавички. Крім того, вінтаж – це не просто так, одягаючи річ з минулого, ви демонструєте, що визнаєте заслуги того часу, погоджуєтеся з ним, тому – вивчайте історію.

 Лілія Надвідна,
кореспондент газети