Стосується кожного!

Публікація від 27 червня 2014.

stosuetsya-kognogo

Україна молода та незалежна держава. А її жителі мають право на свободу вираження своєї думки. Суспільне теле- та радіомовлення повинні допомогти висловлювати погляди громадян та служити її розвитку правових засад. Україна знаходиться на шляху демократії і потребує суспільного медіапростору. Кожен хоче бути почутим і має на це право. Простий перехожий чи великий чиновник, підліток чи пенсіонер – усі заслуговують на правдиву інформацію. Завдяки суспільному мовленню, яке характеризується універсальністю спрямування своїх програм, цього можна досягти. Адже ці матеріали  доступні кожному.

Більшість українських телеканалів та радіо кишать замовними матеріалами. Політики та магнати «окупували» їх. Комерційні канали вигідні винятково для людей з владних структур, але аж ніяк не для громадян. Наприклад, донедавна інформація викривлялась через так звані «темники». Саме через це про об’єктивність ЗМІ можна було забути. Велика кількість комерційних каналів «пудрять мізки» людям та годують брехнею. Та чи не час нам, громадянам незалежної України, змінити власне ті структури, котрі контролюють наш інформаційний простір?

Запровадження громадського мовлення в нашій державі – це праця кожного жителя України зокрема. Оскільки фінансування такого типу ЗМІ здійснює суспільство. І не варто тут говорити про недоцільність вкладання коштів, адже натомість ми отримаємо незалежність від політичного та ринкового тиску.

Громадське мовлення, на відміну від комерційного, має низку переваг: краща якість, незаангажованість, чесність, достовірність. Звісно, ввімкнувши радіо чи телебачення, ми губимось перед масовим вибором каналів комерційного характеру. Але місце для громадського  мовлення у сфері ЗМІ ніхто не забирав. Отож, вибір залежить від нас – керувати чи підпорядковуватись!

Христина Юхней, студентка І курсу
факультету української філології та журналістики
(спеціальність «Журналістика»), кореспондент газети