«Ера-ФМ» або перші кроки в журналістиці

Публікація від 27 серпня 2014.

era-fm

Доля кинула мені новий виклик…практика. Я входжу в приміщення, щиро посміхаюся, зі мною вітаються охоронці та одразу ж телефонують керівникові практики.
Я заходжу в невеличку кімнату, де стоїть високий стіл та не менш високі стільці. Над столом нависають мікрофони. Великими яскраво-синіми літерами бачу напис «Ера-ФМ».

Перше випробування для мене – навчитися чітко і правильно розмовляти, а це зовсім нелегко. Коли слухаєш голоси дикторів, то звісно ж думаєш, що і ти так зможеш, але це велика помилка.

Керівник практики посміхається та каже, що перш ніж навчитись бігати, потрібно навчитись ходити. Я записую основні правила вимови. Мені здається, що я вже ідеально вимовляю кожне слово, але куди ж без помилок. Прийшовши додому, я повторюю « А. Е. И. І. О. У.». Головне – правильна вимова.

Приємним сюрпризом для мене була спільна робота зі студенткою-практиканткою КНУ ім. Шевченка. Ми готували матеріал про корупцію. Коментар на цю тему брали в самої Тетяни Чорновіл.

Ще одним цікавим завданням було інтерв`ю з волонтером Катериною Бутко, яка допомагає біженцям зі сходу.

До наступного завдання потрібно підійти з усією серйозністю, адже мені потрібно взяти інтерв’ю в одного з автомайданівців. Телефоную до Кирила Марлінського, переборюю свій страх. Може він і не захоче розповідати про акцію «west wing», але я помиляюсь. Кирило досить привітний.

Паралельно із монтуванням інтерв’ю, мені дали завдання підготувати цікаву інформацію про відомих політиків усіх часів. На радіо готується новий проект «Персональні файли», до якого долучилася і я.

Останній день практики. Прощаюсь із дружнім колективом «Радіо-Ера» та несу документи на підпис керівникові практики. Мені так не хочеться покидати це місце. Але ось вони, останні хвилини мого перебування в цьому приміщенні. Уже все таке рідне та знайоме. За цей місяць я багато чому навчилась. Дякую всім, хто допомагав та розумів.

era-fm_02

Юлія Аліменко, студентка ІІ курсу
факультету української філології та жрналістики
(спеціальність “Журналістика”), кореспондент газети