До змісту

Одна, єдина, соборна Україна!

den'-spbornosti

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях що входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). У грудні 1918 року у Фастові був підписаний передоб’єднувальний договір. Цей договір, 22 січня 1919, що увійшов в історію як акт злуки – акт об’єднання українських земель, був оприлюднений на Софійській площі в Києві .

Це свято є символом єднання українських земель. І хоча тоді державі не вдалося зберегти незалежність і єдність, акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

Єдина Україна пробула зовсім недовго: серйозні проблеми в економіці та військовий стан, недовіра політиків один до одного призвели до катастрофи. Уже через кілька місяців після возз’єднання більшовики захопили Київ, поляки окупували Східну Галичину, а Закарпаття – Чехословаччина.

І хоч акт злуки 1919 р. виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. І 22 січня 1990 р. мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися в живий ланцюг від Києва до Львова.

Сьогодні 22 січня є і символ першої крові, яка пролилась на Майдані, символом героїв Небесної сотні.

У різних містах нашої країни щороку проводять живі ланцюги, які об`єднають міста, райони та області Схід і Захід України. Цьогоріч кам`янчани утворили живий ланцюг на річці Збруч, де межує Хмельницька та Тернопільська області. До акції долучилися Чемерівці, Борщів та Чортків.

Лілія Надвідна,
кореспондент газети

Share Our Posts

Share this post through social bookmarks.

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati

Коментарі

Скажіть нам, що ви думаєте