Загиблим не болить. У живих продовжують кровоточити рани

ped_biblioteka_01

Працівники бібліотеки педагогічного факультету факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка (Т.В. Сологуб, Н.Й. Сивак та Н.Я. Скоропад) 7 травня 2015 року в 105 аудиторії організували вечір-реквієм «Пам’яті жити у віках» (до 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі). Ведучими вечора були студенти IV курсу Віра Дем’янчук та Наталія Тарасюк.ped_biblioteka_02

На захід завітав Онисим Михайлович Жук, старшина 2 статті, учасник бойових дій, який довгий час працював доцентом на кафедрі економічної теорії в нашому виші. Після екскурсу стежками воєнних спогадів, Онисиму Михайловичу було презентовано музичний дарунок від лауреата міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів Сергія Голубовича.

ped_biblioteka_03

Запам’ятались слова, що виголосила у своїй промові Зоя Єгорівна Запорожан, ветеран праці, кандидат сільськогосподарських наук, професор, «Відмінник освіти України», голова ради ветеранів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, яка довгий час працювала на педагогічному факультеті: «Хто б міг подумати, що люди, які пліч-о-пліч били фашистів, через понад 70 років підуть зі зброєю один проти одного?». На знак вдячності за змістовну розповідь для Зої Єгорівни звучали музичні акорди у виконанні Максима Хаснуліна.

ped_biblioteka_04

Пам’ять героїв було вшановано хвилиною мовчання. Також на вечорі виступили доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з наукової роботи Іван Михайлович Конет та доктор історичних наук, професор, директор бібліотеки, автор наукового видання «Кам’янець-Подільський державний учительський інститут у роки Великої Вітчизняної війни» Віктор Степанович Прокопчук.

ped_biblioteka_05

Присутні мали можливість почути декламування поезії «Пам’ять» Іриною Луценко та акапельне виконання пісні «Роде наш красний» Інною Яремчук. Усім учасникам заходу було вручено примірник наукового видання «Кам’янець-Подільський державний учительський інститут у роки Великої Вітчизняної війни».

На завершення розповіді хочу процитувати рядки із вірша «Пам’ять» Зої Єгорівни Запорожан, що торкнули серце та, на жаль, сьогодні є актуальними як ніколи:

Весна! Весна! Поля, сади цвітуть,
І сяє сонце з чистої блакиті,
І сміх, і пісня…Тільки не забудь,
Яка ціна тому, щоб вільно жити!

Плачу дитячому немає забуття!
І горю материнському – немає!
Скарб найдорожчий – то людське життя,
І хай про це ніхто не забуває!

Вероніка Чухась, студентка ІІ курсу
педагогічного факультету

Share this post through social bookmarks.

• Delicious
  • Newsvine