«Біблія як інтертекст світової літератури»

inozem

26 листопада відбулася відкрита міжфакультетська лекція доктора філологічних наук, професора Семена Дмитровича Абрамовича на тему «Біблія як інтертекст світової літератури».

Три ключові тези: 1) європейська література сформувалася не лише на основі давньогрецької міфології (як про це говорить класична історія літератури) – ключову роль у її розвитку відіграла і відіграє саме Біблія; 2) усе в світі тримається на Любові; 3) потрібно бути володарем своїх пристрастей.

inozem (2)

У листопаді цього року у Видавничому домі Дмитра Бураго побачила світ монографія «Статті про літературу» Семена Дмитровича. Книга відомого українського вченого складається зі створених упродовж багатьох років наукових статей, присвячених важливим теоретичним та історико-культурним аспектам вітчизняної та світової літератури, маловідомим або не вирішеним остаточно й досі актуальним науковим проблемам.

inozem (3) Попри очевидну різноаспектність та різноракурсність авторського підходу, книга будується на певній, послідовно дотриманій точці зору, оскільки в ній величезний за обсягом літературний матеріал розглянуто в силовому полі зміни й боротьби духовно-аксіологічних первнів від епохи формування сакральних текстів на кшталт Біблії до доби постмодернізму.

Дослідження рекомендовано науковцям-гумантаріям, дослідникам літератури, аспірантам, студентам-філологам.

Володимир Кшевецький,
декан факультету іноземної філології

Share this post through social bookmarks.

• Delicious
  • Newsvine