До змісту

Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку – у К-ПНУ

Публікація від 18 липня 2016.

13697150_621099611383530_7082448952634330303_n18-22 липня 2016 року у нашому місті під егідою Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» проходить V Всеукраїнська студентська літня школа зі сталого місцевого розвитку. Метою школи є ознайомлення молоді з роботою місцевих громад, налагодження діалогу між ними, створення простору для продуктивних дискусій, хороших ідей та реалізацій ініціатив. Студенти вивчатимуть, яким чином місцеві громади Хмельниччини та інших регіонів реалізовують свої ініціативи на практиці та соціально мобілізуються задля впровадження мікро-проектів з метою покращення життя людей. Також молодь, яка завітає до нашого міста братиме участь у майстер-класах та  різноманітних квестах.

Сьогодні – перший день «Школи..», участь у ній братиме майже три десятки студентів з різних куточків України. Цей день є знаменним також для Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Саме сьогодні відбулося офіційне відкриття Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку ЄС/ПРООН при нашому університеті.

У січні 2016 року наш університет приєднався до університетської мережі Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який є поєднанням практичного досвіду з теоретичними знаннями академічних закладів та популяризує місцевий розвиток громад через студентську спільноту та молодь України.  Власне сам проект спрямований на пропагування сталого місцевого розвитку в Україні, підтримку врядування за участі громад та ініціатив, що впроваджувані громадами, щоб покращити умови проживання людей у сільській і міській місцевостях по всій країні. Приділяється особлива увага проблемам відновлення соціальної та комунальної інфраструктури у сферах охорони здоров’я, екології, управління водними ресурсами, покращення управління житловим сектором, енергоефективності і місцевого економічного розвитку. Діяльність Ресурсного центру  при 13690599_1759949130961035_646778362303897693_n1цьому спрямована на зміцнення спільного управління влади та громад та виконання спільних проектів для покращення умов життя людей в містах та селах Хмельниччини. Користувачами Центру є особи, які не байдужі до долі свого міста/села та потребують інформації у сфері розвитку громад, ефективного врядування та управління ними.

Особливим дарунком стало вручення пам’ятної дошки Ресурсному центру Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, яка є символічною точкою відліку у діяльності університету у напрямку розвитку громад.

Іван Конет, доктор фізико-математичних наук,

 професор, проректор  з наукової роботи

Роман Білик, керівник відділу наукової

роботи і міжнародних зв’язків

Олександр Рибщун, кандидат

соціологічних наук, доцент