До змісту

На педагогічному факультеті проведено ІІІ Регіональну науково-практичну конференцію «Від творчого педагога до творчої дитини: гармонія партнерської взаємодії педагога з дитиною»

Публікація від 3 жовтня 2016.

1Щороку в Україні 27 вересня відзначається День вихователя і працівника дошкільної освіти. Тому вже стало доброю традицією відзначати це свято на педагогічному факультеті, де понад десять років готують педагогів у галузі дошкільної освіти.

12

26 вересня спільно з Управлінням освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради було проведено ІІІ Регіональну науково-практичну конференцію «Від творчого педагога до творчої дитини: гармонія партнерської взаємодії педагога з дитиною». 

3

4

5

6

Кандидат педагогічних наук, доцент Газіна Ірина Олександрівна доповіла про інноваційні педагогічні технології в дошкільній освіті, детально зупинилася на методиці розвивальних дитячих ігор В. Воскобовича («Геоконт», «Квадрат Воскобовича», «Кораблик «Плюх-плюх»» тощо) та провела із учасниками конференції майстер-клас із використанням квадрата Воскобовича.

7

9

10

Із темою про впровадження кваліметричної моделі визначення рівня набутих компетенцій дітей старшого дошкільного віку виступила вихователь-методист Кам’янець-Подільського ДНЗ № 16 «Айболить» Вінцюк Олена Анатоліївна.

11

У своєму виступі розкрила особливості електронної професіограми педагога дошкільного закладу Коваль Світлани Олексіївни, вихователь-методист Кам’янець-Подільського ДНЗ № 5 «Олімпійський».

Роботу конференції було продовжено майстер-класами провідних вихователів дошкільних навчальних закладів м. Кам’янця-Подільського, до участі в яких залучились студенти педагогічного факультету.

11

112

Майстер-клас, присвячений розвитку творчості дитини дошкільного віку засобами музичного мистецтва, який складався з трьох частин, провели музичні керівники: Підлісна Злата Сергіївна (ДНЗ № 2 «Гномик»);

13

14

Дудченко Ірина Руфаїлівна (ДНЗ № 9 «Барвистий віночок»);

14

15

Рудман Вікторія Олександрівна (ДНЗ № 15 «Джерельце»),

16

17

 18

Майстер-клас «Світло душі дитини – педагогіка Ш.Амонашвілі» провела вихователь Кам’янець-Подільского ДНЗ № 19 «Калинка» Вальтер Ольга Миколаївна.

19

Кравчук Неоніла Валеріївна, вихователь ДНЗ № 20 «Дзвіночок», розповіла про роль театру в житті дитини і разом зі студентами виконала дихальні вправи як підготовку до інсценізації фрагменту казки «Коза-Дереза».

20

Проблеми розвитку дитячої творчості у процесі партнерської взаємодії педагога з дитиною було обговорено на секційних засіданнях.

На педагогічному факультеті до святкування Дня дошкілля було організовано виставку фахової літератури «Від творчого педагога – до творчої дитини» за такими рубриками: програмово-методичні засади творчості, мовленнєва творчість, художньо-естетична творчість під керівництвом завідувача читальним залом-абонементом педагогічного факультету Сологуб Тамарою Володимирівною та бібліотекаря І категорії Сивак Наталією Йосипівною. Виставку доповнював науковий доробок викладачів педагогічного факультету.

22

23

Учасники науково-практичної конференції отримали сертифікати про участь у науковому заході.

Не залишилися осторонь і студенти. До Дня дошкілля вони підготували стіннівки, які було розміщено в корпусі педагогічного факультету.

24 25

 

26

27

28

29

До святкування Дня дошкілля приєднались студенти спеціальності «Початкова освіта», які, склавши власні вірші, привітали своїх колег-дошкільників.

Атмосфера свята панувала й у тісному взаємозв’язку студентів і викладачів кафедри. Так, наставник 3 курсу Демчик Катерина Іванівна провела захід «Всі ми родом з дитинства», де разом зі студентами групи на мить поринули в дитинство.

30

31

32 33

Цікаві заходи зі студентами було проведено викладачами Ткачук Галиною Петрівною, Бахмат Наталією Валеріївною, Бабюк Тетяною Йосипівною, Каньосою Наталією Григорівною, Гордійчук Мар’яною Сидорівною, Ватаманюк Галиною Петрівною, Газіною Іриною Олександрівною.

Проведення ІІІ Регіональної науково-практичної конференції «Від творчого педагога до творчої дитини: гармонія партнерської взаємодії педагога з дитиною» дозволило переконатись у високому рівні підготовки кваліфікованих фахівців галузі дошкільної освіти та співпраці викладачів педагогічного факультету, вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів й працівників управління освіти і науки. Такий захід став для студентів черговою сходинкою до професійної майстерності, а також ще однією барвистою сторінкою студентського життя.

 

 

Катерина Демчик, канд. пед. наук,
старший викладач кафедри теорії

та методик дошкільної і початкової освіти
педагогічного факультету