До змісту

Студенти подорожують

 

Ми прилетіли в аеропорт Чикаго і не знали, як дістатись

у Вісконсин Делс. Ледве знайшли маршрутне таксі.  

По приїзді купила велосипед. Пусте, що він тричі зламався.

(Христина Джумарик,

студентка факультету іноземної філології)

Омріяні подорожі, цікаві знайомства та незабутні враження – ось, що отримують студенти нашого університету в додачу до знань.

Факультет іноземної філології співпрацює з різними міжнародними організаціями. Серед них: TESOL (Teachers of English to Speakers of Other Languages), програма імені Фулбрайта, стипендійна програма DAAD, програма «Work and Travel USA». Така співпраця дає можливість викладачам та студентам покращувати кваліфікаційний рівень, вдосконалювати комунікативні навички, та й просто працювати за кордdzhumarykоном.

Влітку 7 студентів Кам’янець-Подільського національного університету підкорювали простори США за програмою «Work and Travel USA». Одна із них, Христина Джумарик, ділиться враженнями:

  • Американці взагалі не брешуть, коли відображають у фільмах свої вечірки, вони насправді такі шаленні. Повний дім незнайомих людей – німці, іспанці, колумбійці грають у бірпонг, танцюють гарячі латинські танці, обмінюються культурним досвідом, так би мовити.

На запитання:“Що ти отримала від поїздки? ”, Христина відповідає: “Взагалі все, що може тільки бути – я взяла. Знайшла безліч друзів та навіть іспанську трішки вивчила”.

14593527_1201545599902070_1442773263_nТакож цього року дві студентки факультету іноземної філології стали переможцями програми Німецької академічної служби обміну та отримали стипендії для стажування в провідних університетах Німеччини. Так, Анастасія Гринів покращувала комунікаційні навички та займалася науковими дослідженнями в Hochshule f. Angew в Мюнхені, а Юлія Погребник стажувалася в Гайдельберзькому університеті (земля Баден-Вюртемберґ).

hrynyiv

Не лише студенти іноземної філології, але й студенти інших факультетів мають змогу відправитись в подорож, заробити декілька сотень доларів та здобути новий досвід. Так, потрібно підтягнути англійську. Так, потрібно назбирати грошей, щоб оплатити програму. Але ж, люди, агов – все реально! Потрібно тільки захотіти і нічого не старшно.

Ще один студент, який втілив свою мрію в реальність – Денис Задачін, який за пів року зміг зібрати необхідну суму для подорожі, написати резюме та скласти валізу. Денис говорить, що найбільше його вразила колоритність характерів іноземців:

– Люди. Ви не уявляєте якими різними вони можуть бути. Я познайомився з філіппінцями, мексиканцями, перуанцями, афроамериканцями…. Спочатку девчому вони здавались мені дивними та згодом я зрозумів які ж вони кльові. Тепер маю багато друзів.  Один з них навіть запрошує мене в Філіпіни.denys

Крім того, Денис розповідає, що помітив важливу відмінність між українським та американським менталітетом:

Якщо американець бачить, що ти можеш це зробити, він тобі не допоможе. Він скаже: “Роби сам! Тобі вдасться!”.  Як на мене, це правильна позиція. Адже в нас деякі люди звикли використовувати інших для своїх цілей.

Тому не чекаймо, що нам допоможуть. Будьмо активними, цілеспрямованими і все у нас вийде!

14608190_1201546666568630_2039561782_n

Текст: Вікторія Синиця

Share Our Posts

Share this post through social bookmarks.

  • Delicious
  • Digg
  • Newsvine
  • RSS
  • StumbleUpon
  • Technorati

Коментарі

Скажіть нам, що ви думаєте