Поєднувати навчання та відпочинок? Легко!

Публікація від 7 березня 2017.

Цього року ми відзначаємо подію, яка стала однією з найуспішніших сторінок вітчизняної історії в період революції 1917-1918 років. 3 березня 1918 року в м. Брест-Литовську було підписано представниками Німецької імперії, Австро-Угорської імперії, Османської імперії й Болгарського царства з Радянською Росією Брест-Литовську мирну угоду, або, як її ще називають, – Брестський мир.

Тоді ж до Бреста приїздить і делегація Української Народної Республіки на чолі з В. Голубовичем. Члени делегації шукали опори в боротьбі з більшовиками, які поступово захоплювали українські землі. Держави Антанти нервово сприйняли приїзд до Бреста представників України. Український уряд тоді обрав шлях підписання угод із Четверним союзом. Німці виявили готовність допомагати Україні своїми військами для швидкого її очищення від більшовиків, але натомість вимагали значних поставок до Німеччини продуктів харчування й сировини.

Так, студенти І курсу історичного факультету (група IstA1-B16) разом зі своїм куратором Вадимом Борисовичем Стецюком відвідали захід, який проводили працівники Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника в Старій фортеці, що був присвячений цим буремним подіям. Студенти із цікавістю сприйняли презентацію працівника КПДІМЗ Катерини Мельничук, та взяли участь у цікавому інтерактивному перевтіленні. Вони відчути на мить себе дипломатами тих часів та мали змогу відтворити підписання Брестського миру.

Після заходу для студентів працівники музею-заповідника провели екскурсію Старою фортецею. Прогулянка відбувалася в атмосфері середньовічного замку, який живе своїм життям. Під час екскурсії одній студентці пощастило відчути себе справжнім гончарем, який точить керамічні вироби на гончарному колі. Також юні історики заглянули в найпотаємніші куточки фортечних казематів та, немов середньовічні лицарі, піднялися на вежі Старого замку.

Студенти висловлюють особливу подяку кураторові групи IstA1-B16 Стецюку Вадимові Борисовичу та деканату історичного факультету за проведений захід.

Максим Сльозкін та Олександр Ткаченко (відео),

студенти історичного факультету