Найновіші надходження до бібліотеки

Публікація від 15 березня 2017.

Видавництво «Смолоскип» сьогодні вважається незмінним лідером у книжково-видавничій справі. Засноване воно 1967 р. у місті Балтимор, США українськими емігрантами, після здобуття нашою державою незалежності перенесло свою діяльність в Україну. З початку свого функціонування видає дисидентські твори, правозахисну літературу, збірки українських письменників, що були репресовані. Серед іншого «Смолоскип» займається видавництвом дебютних творів молодих українських авторів. Видавництво ставить за мету не лише забезпечення українською друкованою продукцією книжковий ринок, а й розширенням середовища української творчої молоді шляхом організації літературних конкурсів та виданням кращих творів дебютантів.

У 2017 році між нашим університетом та видавництвом «Смолоскип» за сприяння ректора університету професора Копилова С. А., головного бухгалтера університету Сідорової О. В. та завідувача кафедри історії української літератури та компаративістики Рарицького О. А. укладено угоду про щорічну передачу до фондів університетської бібліотеки книг, що вийшли друком у видавництві. Виш отримав перший безкоштовний комплект книг, подібна передача літератури відбуватиметься щороку.

Така практика дасть можливість студентам та викладачам ознайомитися з новинками україномовного друкованого слова. Передусім нові літературні надходження будуть цікаві студентам гуманітарних напрямів,а також широкому колу читачів. Загалом університет вже отримав 16 книг, серед яких широко ілюстроване видання «Українська Гельсінська спілка у світлинах і документах», що побачила світ у 2009 році, публіцистика та літературна критика Івана Багряного та Григорія Костюка, збірник листів документів та нотаток української художниці Алли Горської та збірник текстів, що присвячені життю та діяльності Остапа Луцького (2016-го року видання). Невдовзі ці та інші твори студентство та професорсько-викладацький склад університету зможуть використовувати в освітній діяльності.

Анжеліка Куверіна, бібліотекар І категорії