До змісту

Нас єднає Шевченкове слово

Публікація від 20 березня 2017.

«Він був сином мужика – і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком – і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою російської солдатської муштри… Доля переслідувала його в житті скільки лиш могла, та вона не зуміла перетворити золото його душі в іржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду… Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише після смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори… Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко»

Іван Франко

Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. У його особі українці ніби об’єднали найкращі сили, обравши співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

Свого національного поета Тараса Шевченка народ називає Генієм. По всій Україні і за її межами люди промовляють найкращі слова вдячності та намагаються глибше розкрити його талант найвищого ступеня.

15 березня в рамках Шевченківського березня на педагогічному факультеті К-ПНУ імені Івана Огієнка пройшла читацька конференція «Нас єднає Шевченкове слово», яка відкрила присутнім Тараса Шевченка не тільки як народного поета і геніального митця, а і як національного Пророка, апостола правди, заступника знедолених – символу українського народу. Організатори заходу – працівники читального залу педагогічного факультету (завідуюча Т. В. Сологуб) та Галина Петрівна Ватаманюк, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики дошкільної та початкової освіти. Учасниками конференції стали студенти I курсу педагогічного факультету спеціальності «Дошкільна освіта».

В читальному залі педагогічного факультету зібрались ті, кому небайдужа багатогранна творчість Кобзаря. Зі вступним словом виступила завідувач сектору читального залу педагогічного факультету Тамара Володимирівна Сологуб, яка наголосила, що пройшло багато часу, а Тарас Григорович Шевченко залишається невмирущим як поет, художник, пісняр, проводир, геній, що показує нам шляхи життя.

Ведучі свята – Юлія Прокопчук та Ірина Гарасим, студенти I курсу педагогічного факультету, запросили усіх шанувальників Шевченкового слова поринути у поетичний, мелодійний та художній світ творчості Великого Кобзаря.

Сильне враження у присутніх викликала демонстрація мультимедійних відеопрезентацій «Тарас Шевченко – життєвий і творчий шлях» та «Жінки в житті Шевченка», які ознайомили слухачів з біографією поета та цікавими фактами з життя Тараса Шевченка.

З надзвичайним інтересом та захопленням слухали глядачі безсмертні поезії Тараса Шевченка у виконанні студентів педагогічного факультету – Зоряни Островської («Гомоніла Україна»), Яни Пашко («Мені тринадцятий минало»), Зоряни Маїк («Минають дні, минають ночі»), Катерини Шевченко («Розрита могила»), Любові Головчак («Лілея»), Лізи Панчук («Садок вишневий коло хати»), та Ольги Витвицької («Заповіт).

Присутніх зачарував красивий, мелодійний голос Вікторії Дідик, студентки I курсу, яка виконала пісню «Зоре моя вечірняя» на слова Т. Г. Шевченка. Ольга Витвицька, студентка V курсу педагогічного факультету, дуже майстерно та артистично інсценізувала баладу Тараса Шевченка «Тополя». У присутніх навіть нахлинули сльози на очі. Всіх вразила ліричність і глибина зображення нещасливої любові закоханої пари.

З великим піднесенням зал слухав емоційне виконання Вікторією Дідик вірша Володимира Самійленка, присвяченому пам’яті Т. Г. Шевченка.

Читацьку конференцію доповнила книжкова виставка «Т. Г. Шевченко – український письменник, художник, мислитель», на якій була представлена література про життя та творчість Великого Кобзаря. На стендах читального залу педагогічного факультету присутнім були представлені також репродукції картин Тараса Шевченка, які розкрили його творчість як художника.

На завершення читацької конференції Юлія Прокопчук, студентка I курсу, виконала авторський вірш, який присвятила геніальному українському поету та національному пророку України Тарасу Шевченку.

Ексклюзивом заходу був перегляд відеоматеріалу, яке надало можливість присутнім побачити реального Тараса Шевченка на відеоплівці.

З заключним словом виступила Галина Петрівна Ватаманюк, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і методики дошкільної та початкової освіти, яка наголосила, що життя Великого Кобзаря – це приклад того, якою сильною і непереможною може бути людина, що виростає з народу, живе з ним, самовіддано служить йому. Ми горді тим, що Україна має Шевченка. Нас єднає його поезія, його творчість.

Комп’ютерне забезпечення читацької конференції організувала Ніна Василівна Соколовська, провідний фахівець навчальної лабораторії обчислювальної техніки. Відеоматеріали до читацької конференції підготувала Т. В. Сологуб, завідувач сектору читального залу педагогічного факультету. Фотограф заходу – Анна Шушуріна, студентка I курсу.

Український народ свято вшановує пам’ять свого безсмертного пророка, поета. Кожного року ми відзначаємо Шевченківські дні. Линуть над світом вірші та пісні, написані Шевченком. А його величний образ постає у нових ліричних творах поетів. Звисока споглядає Тарас на свою Україну. Бо безсмертна слава народного поета – патріота.

Сьогодні ми повертаємось обличчям до загальнолюдських цінностей, а отже, й до Шевченка. Він приходить у наш день. Але ми повинні йти в його час. Лише так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння. Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став потужним джерелом національної свідомості, символом України.

В минулім часі не кажіть про нього –

Він з нами нині у майбутнє йде!

Його слова – то нам пересторога

У наших діях і на кожен день.

Якщо вам мова і земля й родина

І пісня українська дорогі, –

Любіть як він страждальну Україну…

Богдан Лепкий

Т.В. Сологуб, завідувач сектору

читального залу педагогічного факультету