Найкращі серед шкільних газет

Публікація від 20 березня 2017.

Разом із приходом весни розкривається й потенціал юнаків та дівчат. У цьому ми пересвідчилися, коли відвідали зустріч редакторів шкільних газет, яка відбулася 15 березня у 208 аудиторії  К-ПНУ імені Івана Огієнка. На гостину до університету прийшли вчителі та учні місцевих шкіл, які займаються оформленням преси. Варто зазначити, що відвідують стіни вишу вони не вперше. Протягом двох останніх місяців магістранти проводили для них лекції, тренінги та майстер-класи із журналістики. Студенти Грушанська Оксана та Швець Сергій розповіли юним журналістам про особливості поєднання структурних компонентів шкільної газети, описували жанри та демонстрували практичний бік роботи із фотоілюстраціями.

Такі заходи вирішили проводили після минулорічного конкурсу шкільних газет. Викладачі кафедри, які були залучені до процесу оцінювання видань, віднайшли в газетах юних журналістів чимало типових помилок. Огріхи пояснювалися недосвідченістю та малоінформованістю вчителів та школярів щодо висвітлення деяких журналістських питань, тому цього року до початку конкурсу і в період оцінювання конкурсних видань, щоб підвищити рівень освіченості тих, хто створює шкільні газети, на базі вишу було вирішено провести теоретичні та практичні заняття з журналістики.

Зустріч шкільних редакторів розпочалася з ознайомчої лекції про верстку газети та роботу журналіста зі спеціалізованими програмами. Опісля закінчення розгляду теоретичного матеріалу присутні перейшли до конкурсних питань.

Викладач кафедри журналістики Почапська Оксана Іванівна (член комісії оцінювання шкільних газет) розповіла про переваги та недоліки видань, які розглядалися в межах конкурсу. Всі присутні переглянули вдалі варіанти газет та визначили власні плюси й мінуси. Редактори активно обговорювали  питання верстки та якості матеріалів. Запитували про причини виникнення огріхів у виданнях та торкалися інших проблемних питань журналістики.

Наприкінці заходу було визначено найкращі видання. Переможцями стали:

І місце – п’ята школа – газета «Шкільний меридіан»;

ІІ сходинку розділили 10 та 14 школа – відповідно до газети «Шкільний вісник» та «Скул тайм»;

ІІІ позиція – газети «Острів знань», «Адреналін» та «Наша 7я» – третя, шоста та сьома школа відповідно.

Як бачимо, нова зміна молодих, креативних журналістів вже підростає. І К-ПНУ імені Івана Огієнка очікує на той момент, коли ця молодь переступить його поріг.

Ольга Фортельна,

магістр факультету української філології та журналістики