Війну виграють поети, а не автомати

Публікація від 23 березня 2017.

Читання віршів, гра на гітарі й приємна невимушена розмова – саме в такій атмосфері проводили творчу зустріч письменник, громадський діяч Пантюк Сергій і поет, музикант Бик Олекса в К-ПНУ імені Івана Огієнка.

Захід відбувся в рамках поетичного фестивалю «Поділля-Open». Також гості є організаторами туру, який спрямований популяризувати українську поезію й формувати єдиний мистецький простір. Вони подорожують Україною. В майбутньому планують відвідати країни Європи.

Сергій Пантюк розповідав про ініціативу започаткування проекту «Рядки з передової». Він виник завдяки тому, що в зону АТО добровольцями часто йдуть люди, які все життя працюють зі словом. Бувають й інші ситуації, коли людина після пережитих подій в бойових умовах починає писати поезію чи прозу. Іноді навіть створюється великий творчий доробок, який необхідно опублікувати, щоб передати всю силу й міць українців у боротьбі з ворогом. Це допомагає молодим талантам бути почутими. Частину коштів від продажу таких опублікованих книг спрямують на потреби українських військових.

На творчій зустрічі відбулася презентація книг «Вірші на руці» (Олекса Бик) і «Так мовчав Заратустра» (Сергій Пантюк). Олекса Бик над своїм творінням працював упродовж 15-ти років. До збірки ввійшли близько сотні віршів, деякі з них присвячені військовій тематиці. Книга Сергія Пантюка – це вибрані твори автора. Їхній хронологічний інтервал написання триває з 80-х років минулого століття й до сьогодні .

За словами Сергія Пантюка, Олекса – це поет, який одразу народився поетом. У нього не було важкого і довгого періоду становлення творчості. Він доносить свою поезію до народу за допомогою пісні, адже читає вірші під супровід музики, яку сам виконує на струнному інструменті.

Олекса Бик поділяє поетів на два види: одні пишуть про минуле, а інші – про майбутнє. Себе відносить до останніх, адже кожна поезія на його думку, – це пророцтво. Про колегу зазначає, що Сергій – грандіозний поет сучасності, який працює не лише зі змістом слова, а й зі звуком.

У тому, що все це не пустослівні дифірамби, змогли переконатися присутні, для яких Сергій Пантюк читав вірші, а Олекса Бик співав пісні. Автори розповідали про історію написання своїх творів, ділилися враженнями про подорожі Україною й висловлювали свої думки щодо сучасного становища в Україні.

На зустрічі були присутні студенти та викладачі факультету української філології та журналістики К-ПНУ імені Івана Огієнка і студенти Кам’янець-Подільського податкового коледжу. Наприкінці презентація проходила у форматі бесіди. Охочі давали запитання, на які отримували змістовні відповіді. Також після заходу можна було придбати книги авторів з автографами й зробити селфі на згадку.

Ірина Хижа, студентка ІІ курсу

факультету української філології та журналістики