Семінар учителів

Публікація від 31 березня 2017.

28 березня у Дунаївцях відбувся семінар учителів історії, української мови і літератури та іноземної мови «Гуманітарні науки, їх значення та практична спрямованість у сьогодення». Доповідачами від Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка були кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії, декан історичного факультету Володимир Дубінський і кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики Оксана Почапська. Кам’янець-Подільський державний аграрно-технічний університет представляла кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов Ангеліна Роляк.

Під час семінару були розглянуті особливості викладання історії в загальноосвітній школі, проблеми розвитку іншомовної компетенції учнів на уроках іноземної мови, а також основні напрямки формування критичного мислення і медіаграмотності на заняттях історії, української літератури й іноземної мови. Педагогічним досвідом поділилися Зоя Мамчук (Дунаєвецька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2), яка розповіла про напрямки формування громадської компетентності учнів на уроках історії, Лариса Шелест (Маківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум»), котра наголосила на необхідності розвитку креативності учнів на уроках української мови і літератури, Світлана Терепенчук (Рахнівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.»), доповідь якої була присвячена розвитку іншомовної компетенції учнів. За підсумками семінару було прийнято рішення продовжувати співпрацю із вищими навчальними закладами щодо залучення науковців у висвітленні та поширенні значення принципу практичної спрямованості у викладанні дисциплін гуманітарного циклу.

Оксана Почапська, доцент кафери журналістики