ХVІ Міжнародна студентська наукова археологічна конференція в м. Чернігові

Публікація від 12 квітня 2017.

Історичний факультет нашого вишу завжди мав найвищі показники в науковій діяльності всього університету.

Так, студенти історичного факультету Тарас Турковський (група Ist2-B15) та Сльозкін Максим (група IstA1-B16) представляли наш університет на XVI Міжнародній студентській науковій археологічній конференції «Середньовічні та ранньомодерні старожитності Східної Європи», яка проводилася 7-9 квітня в навчально-науковому інституті історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного університету імені Тараса Шевченка і була присвячена пам’яті одного з фундаторів конференції, людині, котра зробила величезний внесок в розвиток сучасної української археології, докторові історичних наук, професору Чернігівського національного університету імені Тараса Шевченка Коваленкові Володимиру Петровичу.Варто зазначити, що на конференцію були подані роботи не тільки студентів українських ВНЗ, але й гостей з Польщі (Познанський університет), Канади (університет Брок), Франції (Практична школа вищих досліджень, Париж), Білорусі (Могілевський державний університет імені А.О. Кулешова), Росії (Брянський державний університет імені І.Г. Петровського), Вірменії (Інститут археології та етнографії НАН Республіки Вірменія).Студенти нашого вишу представили свої роботи, які виконували під керівництвом доцента кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правових дисциплін Анатолія Федоровича Гуцала. Теми робіт стосувалися давньоруського періоду і мали назви – «Археологічні дослідження в урочищі замкова гора у місті Теребовля (за матеріалами Р. Миська і М. Ягодинської)» (Тарас Турковський) та «До проблеми локалізації давньоруського Ізяслава» (Максим Сльозкін).

Загалом студенти залишилися задоволеними від участі в конференції та з новими задумами й приємними враженнями повернулися додому.

Тарас Турковський, студент ІІ курсу історичного факультету