Науково-методичний семінар «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація»

Публікація від 12 квітня 2017.

11 березня 2017 року на факультеті фізичної культури на замовлення Управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради відбувся науково-методичний семінар «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» для вчителів фізичної культури та заступників директорів шкіл із виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Предметом обговорення на семінарі була «Національна стратегія з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація», яка схвалена Указом Президента України від 9 лютого 2016 року № 42/2016 та створення якої відбулося на основі результатів аналізу світового досвіду і сучасного стану розвитку вітчизняної системи оздоровчої рухової активності. Національна стратегія визначає мету та основні завдання, спрямовані на створення умов для підвищення рівня залучення населення до оздоровчої рухової активності, що сприятиме розв’язанню гуманітарних і соціально-економічних проблем для особи, суспільства та держави. Розроблення Національної стратегії базувалося на рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, Ради Європи, Європейського Союзу, нормах національного законодавства, відповідно до яких держава покликана забезпечити формування та реалізацію багатовекторної, комплексної політики заохочення громадян до оздоровчої рухової активності, що сприятиме зменшенню ризику виникнення неінфекційних захворювань – основної причини високих показників передчасної смертності в Україні. Національна стратегія передбачає подальший розвиток і оптимізацію системи ідей та поглядів, визначених Національною доктриною розвитку фізичної культури і спорту.

Модератором семінару був Бесарабчук Г.В., заступник декана факультету фізичної культури з наукової роботи та інформатизації навчального процесу, старший викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання.

В програму семінару було включено доповіді науково-педагогічних працівників факультету фізичної культури: Алєксєєва О.О., кандидата педагогічних наук, викладача кафедри спорту і спортивних ігор, «Основні аспекти Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація»; Солопчука Д.М., кандидата педагогічних наук, доцента кафедри фізичного виховання «Рухова активність та її вплив на здоров’я сучасної людини»; Зданюка В.В., кандидата педагогічних наук, доцента кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання «Фізіологічні аспекти рухової активності школярів»; Мазура В.А., кандидата наук з фізичного виховання і спорту, старшого викладач кафедри легкої атлетики з методикою викладання «Засоби і форми фізичної культури як основа рухового режиму школярів» та Бабюка С.М., кандидата педагогічних наук, доцента кафедри теорії і методики фізичного виховання «Шляхи збереження і зміцнення здоров’я дітей у сучасній школі».

В ході проведення семінару Бесарабчук Г.В. провів профорієнтаційну роботу з представниками навчальних закладів, роздав матеріали вступної кампанії та ознайомив із особливостями вступу до університету у 2017 році.

Під час семінару Гурманом Л.Д., кандидатом педагогічних наук, доцентом, професором кафедри легкої атлетики з методикою викладання, присутнім було презентовано програму відкриття Туристичного сезону-2017 міста «Кам’янець активний! Кам’янець спортивний!» (21-23 квітня 2017 р.) і заходів, до участі в яких запрошуються студенти та працівники університету, школярі та вчителі шкіл міста.

По завершенню семінару Дюднєва Н.М., методист міського управління освіти та науки, представила на обговорення план заходів управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради в рамках реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» та можливості проведення спільних науково-методичних та фізкультурно-спортивних заходів.

Г.В. Бесарабчук, заступник декана факультету фізичної культури

з наукової роботи та інформатизації навчального процесу