Відкрита лекція Галини Тарасюк

Публікація від 13 квітня 2017.

Із циклу щорічних лекцій, присвячених пам’яті Івана Огієнка, вийшла друком друга відкрита лекція Галини Тарасюк «Микита Годованець: художньо-епістолярний аспект біографії». Лекцію підготувала й провела кафедра української літератури та компаративістики.

Рецензентами книги-лекції є доктор філологічних наук, професор Антофійчук В.І. (Чернівецький національний університету імені Юрія Федьковича) та кандидат філологічних наук, професор Насмінчук Г.Й. (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка). Загальну редакцію очолив ректор К-ПНУ імені Івана Огієнка професор Копилов С.А., відповідальним редактором є завідувач кафедри української літератури та компаративістики, доцент, кандидат філологічних наук Рарицький О.А.

У руслі традицій провідних європейських університетів до річниці заснування вишу в Кам’янці-Подільському запроваджено читання відкритих пам’ятних лекцій про подвижників українського державотворення, чиє життя було пов’язане з Кам’янцем-Подільським, зокрема й університетом.

Вперше така лекція на тему: «Володимир Свідзінський: проблеми майбутньої наукової біографії» була прочитана 22 жовтня 2015 року доктором філології, професором Елеонорою Соловей.

13 жовтня 2016 року письменниця Галина Тарасюк виступила перед університетською аудиторією з відкритою лекцією «Микита Годованець: художньо-епістолярний аспект біографії». Актуальність теми зумовлена не лише фактом кам’янецького періоду життя талановитого байкаря, а і його особистою причетністю до «дня народження» університету. У спеціально видрукованій газеті «Свято Поділля», в якій йшлося про урочисте відкриття закладу, поряд із публікаціями першого ректора професора Івана Огієнка та інших відомих борців за державність України був надрукований і вірш молодого, але вже відомого поета Микити Годованця під патріотичною назвою-закликом «Народу рідному – усе!»

А через два роки (в 1920-му) Микита Годованець став вільним слухачем історико-філологічного факультету новоствореного українського університету в Кам’янці-Подільському, який був тоді столицею національного відродження.

Впродовж 1966-1968 рр. Галина Тарасюк, тоді ще школярка, активно листувалася з Микитою Павловичем. Ця обставина додає особливої проникливості й щемкості сторінкам про незабутнього земляка.

Галина Тарасюк поет, прозаїк, критик, публіцист, перекладач, член Національної спілки письменників України.

Закінчила філологічний факультет Чернівецького університету. Автор книг поезій, новел, романів, вибраних творів, зокрема, «Смерековий міст», «На Трійцю дощ», «Любов і гріх Марії Магдалини» та інші.

ЇЇ твори перекладені італійською, латвійською, киргизькою, німецькою, естонською, польською, румунською та іншими мовами.

Вона – лауреат премії імені Григорія Сковороди, Сидора Воробкевича, Ольги Кобилянської, Григорія Косинки, Володимира Сосюри, Олеся Гончара, Дмитра Нитченка. Нагороджена орденом княгині Ольги 3-го ступеня, медаллю «Незалежність України» Міжнародного академічного рейтингу популярності «Золота Фортуна», відзнакою Міжнародного лицарського ордену Архистратига Михаїла.

Оксана Фаріон, провідний фахівець

газети «Студентський меридіан»