«Кам’янець активний! Кам’янець спортивний!»

Публікація від 27 квітня 2017.

Під таким гаслом у древньому місті над Смотричем 21-23 квітня відбулося офіційне відкриття туристичного сезону, що включало в себе низку спортивних, спортивно-масових і спортивно-видовищних заходів, організаторами яких виступили Кам’янець-Подільська міська рада, Асоціація готелів і ресторанів міста, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, відділення НОК України в області та обласна федерація легкої атлетики.

Серед основних напрямів круглого столу «Активний відпочинок як компонент здорового способу життя», який розпочав свою роботу в залі Магдебурзького права – Ратуші, представники влади, бізнесу, науковці, тренери та спортсмени розглядали Кам’янець як реальний майданчик для мотивації активного відпочинку, розвитку різних, у тому числі екстремальних, видів спорту.

Цьогоріч очікують у місті не менше 600 тис. туристів, яких закликатимуть до активного відпочинку. Заплановано провести близько 10 фестивалів та різні заходи видовищного призначення. А цьому сприяють наявність історичних пам’яток, природничий ландшафт і спортивні споруди.

На центральному стадіоні імені Г.А. Тонкочеєва школярі, студенти, міський голова Михайло Сімашкевич, депутати й поліцейські долучилися до встановлення рекорду України «Найбільша кількість людей, що стрибають на скакалках одночасно». Всього протягом хвилини стрибало 1488 учасників різного віку, чим перевершили попереднє досягнення 2013 року в Києві, де було задіяно всього 352 учасники.

Ще один обласний рекорд у номінації «Найбільша кількість людей, які одночасно займаються йогою» за участю 185 учасників було зафіксовано на валах Старого замку.

Дуже захопливими були старти І Всеукраїнського туратлону «KANYON», який передбачав біг по пересічній місцевості, сплав по річці Смотрич, велопробіг. Відстань велопробігу в 5 кілометрів успішно подолали 50 екстремалів.

Понад 30 бігунів із 11 міст успішно пробігли дистанцію в 26 з половиною кілометрів за маршрутом Кам’янець-Подільський – Хотин (пробіг «Дві фортеці»).

Привернули увагу містян та гостей міста також:

• Відкриті області змагання з легкоатлетичних метань на честь Олімпійських чемпіонів Фаїни Мельник і Анатолія Бондарчука (стадіон національного університету), що проходили під патронатом Національного олімпійського комітету України.
  • Дитячий турнір із тенісу «День гри» (готельний комплекс «Гала-готель»).
  • Велозаїзд «Кам’янець активний».
  • Матч з американського футболу.
  • Майстер-класи спортивних танців.

Урочисте нагородження переможців та призерів змагань медалями, дипломами, грошовими винагородами відбувалося біля міської ратуші й супроводжувалося показовими виступами акробатів, музично-розважальною програмою «Тур-шоу». Активну участь не лише як організатори, але й як учасники спортивних заходів взяли члени відділення НОК України Віктор Флентін, Олександр Прокопов, Леонід Гурман, Степан Павловський.

Л.Д. Гурман кандидат педагогічних наук, доцент,

завідувач кафедри легкої атлетики з методикою викладання