До змісту

Всесвітній День охорони праці

Публікація від 28 квітня 2017.

У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня Всесвітнім Днем охорони праці, який вперше офіційно був відзначений у 2003 році.  Ідея проведення Всесвітнього Дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Вперше він був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році. Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити наскільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві, необхідно створювати належні умови праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я.

Щорічно у понад 100 країнах світу відзначають День охорони праці. В Україні це започатковано Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006.

Цього року за рекомендацією МОП Україна відзначатиме 28 квітня День охорони праці під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». Свою діяльність у 2017 році МОП спрямувала на підвищення інформованості про кількість і наслідки нещасних випадків і хвороб, пов’язаних з роботою. Оскільки такі дані мають важливе значення для профілактики, необхідно вдосконалювати систему реєстрації і повідомлення, а також збирати й аналізувати інформацію про безпеку і гігієну праці на національному рівні.

Прес-служба університету