До змісту

5 причин кинути курити

Публікація від 4 травня 2017.

Всі з дитинства чули від батьків та вчителів, що вживати алкоголь та курити (палити) шкідливо для здоров’я, але не всі чомусь цьому вірять. Мабуть, тому що при перших уживаннях алкоголю та перших затяжках цигаркою молодий організм шкідливого впливу ще не відчуває. Зате в компанії з цигаркою та пляшкою пива молода людина не буде відчувати себе «білою вороною». Тільки сильна духом людина може не зважати на «стадні» звички й відстоювати своє право бути особистістю. Адже інформовані про шкоду алкоголю, нікотину та наркотичних речовин знають, що через декілька років із моменту першого затягування, першої склянки спиртних напоїв з’являється стандартний набір відхилень у психіці та поведінці, це також значне погіршення пам’яті та інтелекту, нервозність, хронічні захворювання тощо.

Доведено, що наркомани живуть близько 5-6 років від дня вживання першої дози, алкоголіки – 10-15 років. Курці, які випалюють по 1-2 пачці цигарок за вдень, можуть «протягнути» трохи довше. Але це вже не життя, а виживання після інсультів, інфарктів, онкозахворювань та імунодефіциту. Та в молодіжному середовищі цим мало кого налякаєш. Кожен думає, що його ця халепа обмине.

За статистичними даними, 2/3 населення Землі шанує свій організм та здоров’я. це означає, що люди не вживають ніякої «отрути»: ні тютюну, ні алкоголю, ні наркотиків. 41 держава світу живе за «сухим законом», 80 держав – за законом тверезості, а на п’яницю в цих країнах дивляться, як на ненормального.

Зараз на Землі нараховується близько 700 великих тверезих народів (у т. ч. Китай та Індія).

Україна – не перша країна, яка повільно втрачає своє населення під впливом алкоголю та інших отрут, котрі шкодять генетиці та інтелекту людей. Позбутися шкідливих звичок набагато важче, ніж їх набути.

Перед тим як спробувати алкоголь чи запалити цигарку, дізнайтеся, що потрапляє до вашого організму.

Наприклад, усі ще зі школи знають, що до складу пива, вина та горілки входить етиловий спирт. Та не всі знають, що цю речовину, ще в 1972 році Держстандартом було визначено як сильнодіючий наркотик, який викликає спочатку збудження, а потім параліч нервової системи. Та, на жаль, під тиском алкогольного-тютюново-наркотичної мафії це визначення поступово змінило свою сутність, а потім і зовсім зникло. Але якщо ви вважаєте себе розумною людиною, не вживайте отрут, а заодно й не збагачуйте мафії, а живіть при гарному здоров’ї заради свого достатку. Сядьте, підрахуйте, скільки коштів ви витрачаєте на пиво, цигарки, алкогольні напої. Врахуйте, що ще будете витрачати значні суми на лікування хвороб, викликаних вашими шкідливими звичками.

Ось деякі дані про вміст алкогольних напоїв: пиво містить у 100 г напою – 6-12 г отрути (етилового спирту), вино в 100 г – 20 г отрути (етилового спирту), горілка в 100 г – 40 г отрути (етилового спирту), коньяк у 100 г – 40 г отрути (етилового спирту), у 100 г самогону міститься – 20-70 г отрути (етилового спирту). Якщо людина приймає одноразово більше 8 г етилового спирту на 1 кг ваги, то вона від цієї отрути може померти.

Потрапляючи до організму людини, етиловий спирт всмоктується через стінки шлунка та кишківника, швидко проникає до печінки й з’являється у крові і з потоком крові поширюється на весь організм. Нервові центри перестають нормально функціонувати, змінюються психічні функції.

Алкоголь – це наркотик, тому при його постійному вживанні дуже швидко настає звикання й виникає алкоголізм. Це важка хронічна хвороба, яку дуже складно вилікувати. Але це не спадкова хвороба, а набута, тому тільки вам вирішувати: вживати алкоголь чи ні

Людина через свою безвідповідальність, безвілля або страх бути не такою, як інші (тобто мати свою думку), вживає отруту добровільно.

Ось що стається після потрапляння етилового спирту до вашого організму: отрута всмоктується у кров, пошкоджує еритроцити. Ці вже пошкоджені клітини із кровотоком ідуть до мозку та закупорюють його клітини. Ці клітини не отримують достатньо кисню й гинуть. Нормальна робота кори головного мозку порушується, і людина «дурнішає», або її уражає інсульт із різними ускладненнями (паралічем).

Ще більше руйнування організму відбувається, коли людина, крім уживання алкоголю, ще й палить тютюн, тобто курить. При тютюнопалінні виникає процес сухої перегонки тютюну з переходом деяких речовин у дим та утворенням значної кількості різноманітних шкідливих для організму речовин: нікотину, окису вуглецю (чадного газу), синільної кислоти, сірководню, аміаку, канцерогенних вуглеводнів, оцтової, масляної, мурашиної кислот, акролеїну, піридину, сажі тощо. Найбільш шкідливою складовою частиною тютюнового диму є нікотин. Нікотин – отрута для нервової системи. Також страждають і судини. Після тривалого спазмування та розширення настає облітерація (склеювання), розвивається облітеруваьний ендартериіт, який закінчується гарнгеною та ампутацією кінцівок. Ця хвороба розвивається дуже швидко. Так як судини є в кожному органі, то й проблеми виникають у всьому організмі. Це можуть бути крововиливи (інсульти), некрози (інфаркти) тощо.

Тобто можна вивести формулу: алкоголь + тютюнопаління = прискорена смерть.

Мені завжди дуже прикро бачити молодих людей, які руйнують свій організм за допомогою алкогольних напоїв та цигарок. Особливо шкода дівчат, які починають палити цигарки, щоб бути «модними». Їм чомусь здається, що з цигаркою вони мають оригінальний та привабливий вигляд. До чого ж призводить сліпе наслідування моди? Крім загальновідомих захворювань, викликаних тютюнопалінням (бронхіти, ларингіти, рак легень, ішемія серця тощо), в жінок розвиваються хвороби статевої системи. Це порушення менструального циклу, безпліддя,. Особливо небезпечне куріння для вагітних жінок. При активному чи пасивному курінні шкідливі речовини тютюнового диму проникають через плаценту у кров плоду, отруюючи його й порушуючи нормальний розвиток. Звідси – передчасні пологи, викидні, народження мертвих дітей, різні аномалії розвитку.

Отже, кожна відповідальна, розсудлива людина, тим більше претендуючи на звання інтелігенції, повинна знати і пам’ятати, що:

  • алкоголь – це наркотик, який знищує здоров’я людей;
  • для алкоголю не існує нешкідливих доз, як і для наркотиків;
  • у курців вікова деградація інтелектуальних здібностей зростає у 5 разів швидше, ніж у тих, хто не палить;
  • відмовитися від шкідливих звичок заважає небажання і безволля;
  • алкоголь, нікотин, наркотики – джерело для збагачення їхніх виробників та зброя геноциду сучасного світу.

Задумайтеся!!!

Майя Стринадко, лікар здоровпункту