Фінал Вищої студентської ліги України з волейболу

Публікація від 11 травня 2017.

2-5 травня в місті над Смотричем уперше відбувся фінал Вищої студентської ліги України з волейболу серед чоловічих команд сезону 2016-2017 рр. Звання найкращих виборювали студенти вишів НУВГП (Рівне), К-ПНУ, ЛДУФК (Львів), ТНПУ (Тернопіль). Місцеві університет ПДАТУ, на базі якого й проходили ігри, та господарі К-ПНУ забезпечили гарну атмосферу проведення змагань. А студенти віддячили високоякісним волейболом й оформили чергове чемпіонство. Єдину партію віддали львів’янам у стартовому матчі, але надалі брали гору, тому 3-1 проти рівнян 3-0, а в заключному матчі проти тернополян 3-0. В особистих нагородах відзнаки отримали мсмк Дмитро Шоркін як найкращий нападник та мсу Вадим Патратій – найкращий ліберо (захисник).

За команду виступали майстри спорту Олег Плотницький, Дмитро Шоркін (мсмк), Дмитро Вієцький, Олексій Головень, Вадим Патратій, Олександр Наложний, Станіслав Лизанець, Олександр Кульбіда, Віктор Краєвський, кмс Олександр Мірошніченко, Ігор Коваліков.

Тренер команди Євген Козак поділився враженнями і дав коментар:

Чемпіонат був досить складним, зазнали поразки в першому турі від ЛДУФК, також відбулося оновлення команди (5 нових членів додалося, але вже на фінальний тур зібралися на 90% найсильнішим складом, адже попередній тур грали без Олега Плотницького та Дмитра Шоркіна). Фінал був цікавим, не було прохідних ігор, можливо, трохи тернопільчани були слабшими, але це перша команда, котра забезпечила місце у фіналі.

Єдиної поразки ви зазнали від ЛДУФК, саме проти львів’ян наша команда грала перший матч у фіналі. Як налаштовували хлопців?

Це була, мабуть, перша поразка за останні 3 роки, налаштовував просто, адже хлопці вже самі розуміли, що суперник серйозний. Додалося ще й те, що лідер команди Олег Плотницький одразу прибув на матч із Харкова (потягом до Хмельницького, а далі машиною), то, може, він і не показав той рівень майстерності, яким володіє, але суперник був достойний, тому першу партію ми програли. Крім того, не грав і один із найсильніших – Дмитро Вієцький.

Але найсильнішим суперником, напевне, був рівненський колектив? Це був ключовий матч усього сезону? Все відбувалося за планом?

Вони розпочинали з першого місця, тому програвати не можна було. Це був, по суті, фінальний матч за титул, тобто ключова гра цього фіналу, а не сезону. Матч був напруженим, про що свідчить уже перша партія 26-24.

Вперше ФВУ (федерація волейболу України) довірила провести фінальну частину в нашому місті. Як гралося на домашньому полі?

Досить непросто. Ми виборювали право проводити фінал, але таки досягли потрібного. Хочеться висловити подяку вболівальникам за гарну підтримку, яка приємно вразила. Вдома завжди грати відповідально. Окрема подяка ректорові та деканові, котрі були присутні на іграх, підтримували нашу команду та вручали нагороди.

Місто ще такого високого рівня волейболу не бачило. Адже багато майстрів зібралися в одному місці і в один час. Було на що подивитися. А які перспективи розвитку цього виду спорту є в нашому місті? Що ви можете сказати про дитячий, ветеранський волейбол?

Справді, давно такого волейболу не було. Хочу сказати, що дитячий волейбол. Ще в далеких 88-89 роках виступали наші місцеві діти-вихованці, які зараз продовжують грати в професійному волейболі. Бажано, щоб дитячі школи працювали потужніше, адже доводиться запрошувати людей з інших міст, а вихованців-волейболістів поки що бракує.

– Попереду Універсіада. Основою студентської збірної в китайському Тайбеї будуть студенти К-ПНУ?

– Мінімум як 50% це будуть наші студенти, серед яких Олег Плотницький, Дмитро Шоркін, Олексій Головень, Дмитро Вієцький, Олександр Наложний.

– Чи сподобалося гостям наше місто? Коли очікувати подібного волейбольного свята? Які плани на майбутнє?

– Ми довели, що можемо проводити такі заходи в себе у місті. Всім усе сподобалося, всі були задоволені прийомом. Проживали у приватних готелях. У планах зареєструвати рекорд України 8-разового виграшного чемпіонства.., але хлопці замахнулися на десятку. Стосовно ігор, то все залежить від регламенту. Було б непогано, щоб команда-переможець могла проводити фінали у своєму місті, тому реально провести це вже удруге.

Дмитро Бойко, спортивний оглядач кафедри

спорту і спортивних ігор