Публікація від 22 травня 2017.

26-27 квітня на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбувся І Всеукраїнський (з міжнародною участю) науково-практичний форум студентів «Розвиток спеціальної освіти: студентський формат».

Організатором форуму виступив факультет корекційної та соціальної педагогіки і психології, зокрема кафедра логопедії та спеціальних методик, кафедра корекційної педагогіки та інклюзивної освіти.

Такий захід для студентської молоді проводився в Україні вперше.

На запрошення оргкомітету відгукнулося чимало юних науковців з усієї України, Республіки Білорусь, Російської Федерації, Республіки Польща. Серед вітчизняних вузів представників для участі у форумі направили 13 вишів із таких міст: Суми, Умань, Київ, Львів, Слов’янськ, Харків, Одеса, Ужгород, Запоріжжя, Кривий Ріг та Кам’янець-Подільський.

Студенти з Республіки Білорусь (Білоруський державний педагогічний університет імені Максима Танка, м. Мінськ) та Російської Федерації  (Білгородський державний національний дослідницький університет; Чуваський державний педагогічний університет імені І.Я. Яковлева, м. Чебоксари) брали участь у форматі відеодоповідей та заочно.

У рамках форуму були проведені секційні та пленарне засідання, науково-практичний квест та кілька культурних заходів для неформального спілкування молоді.

На пленарному засіданні учасників форуму привітали ректор К-ПНУ імені Івана Огієнка професор С.А. Копилов, декан факультету корекційної та соціальної педагогіки та психології В.І. Співак, а також виступили з доповідями провідні науковці факультету – доктор педагогічних наук, професор С.П. Миронова та кандидат психологічних наук, доцент М.П. Матвєєва.Секційні засідання були присвячені обговоренню студентських доповідей за матеріалами проведених власних наукових досліджень. Окремі доповіді викликали жваві дискусії серед студентства, що вказує на небайдужість сучасної молоді до проблем спеціальної освіти.

Родзинкою Форуму став науково-практичний квест – інтерактивний захід, у рамках якого студенти, об’єднані в команди, працювали над розробкою тематичних проектів. До складу 8-ми команд увійшли представники різних вишів, що стало певним випробуванням на швидкість налагодження командної комунікації. Наступного дня учасники форуму публічно захищали розроблені проекти, обґрунтовуючи власні ідеї, демонструючи власну професійну перспективність.

Оргкомітет щиро дякує всім учасникам форуму за участь та сподівається на подальшу активність майбутніх педагогів та психологів.

Завантажити (DOC, 43KB)

За інформацією факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології