Археологія – об’єднує

Публікація від 26 травня 2017.

З 23 – по 25 травня 2017 р. на базі Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка проходила VI Всеукраїнська археологічна конференція «Археологічні дослідження в Україні: здобутки та перспективи». Організатором та відповідальним за її проведення був доцент кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін Гуцал Анатолій Федорович.

Цього року участь у конференції взяли студенти з університетів таких міст, як Львів, Чернігів, Хмельницький, Одеса, Рівне та, звісно, Кам’янця-Подільського.

23 травня відбулося пленарне засідання, на якому були присутні не тільки доповідачі, але й просто ті, кому цікава археологія й не байдужа її доля. Зі вступним словом виступили: доцент кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін – Гуцалу Анатолій Федорович, проректор з наукової роботи – Конет Іван Михайлович, завідувачу кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін – Федьков Олександр Миколайович. Вони зарядили студентів натхненням і побажали успіхів на науковій ниві. Далі дехто із студентів також виступив зі своїми доповідями, які були надзвичайно цікавими та пізнавальними.

Загалом робота конференції була поділена на такі три секції: «Історіографія та методологія», «Актуальні проблеми археології первісного суспільства», «Давньоруська та Пізньосередньовічна археологія», кожна з яких була представлена науковим доробком високого рівня.

Але ж не весь час сидіти в аудиторіях, адже треба й відпочивати, давати собі розрядку. Тож Анатолій Федорович Гуцал організував екскурсію до одного із 7-ми чудес України – Хотинської фортеці, що принесло море задоволення нашим гостям.Сподіваюся, традиція в проведенні таких конференцій і надалі буде підтримуватися в нашому виші, адже це безцінний досвід, колосальні емоції та прекрасна можливість для пізнання чогось нового.

Анастасія Дудик, студентка 2 курсу історичного факультету