Гості нашого вишу діляться враженнями… Інтерв’ю зі студентом Чернігівського національного університету імені Тараса Шевченка

Публікація від 1 червня 2017.

VI Всеукраїнська студентська aрхеологічна конференція, яка проводилася на базі кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, згуртувала наукову молодь зі всієї України. Унікальність таких зібрань полягає в тому, що студенти, обмінюючись досвідом, налагоджують контакти. В майбутньому це сприятиме продуктивнішій співпраці над досліджуваною проблемою, адже гуртування людей навколо одного питання та пошук відповідей на нього спільними зусиллями є дуже цінним для науки загалом.

Нам вдалося поспілкуватися з гостями, які прибули до нашого вишу з далекого Чернігова. Студент Інституту історії, етнології та правознавства Чернігівського національного університету імені Тараса Шевченка Ігор Карась поділився своїми враженнями.

Здрастуйте. Звідки ви дізналися про конференцію?

У квітні на базі Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету проводилася XVI Міжнародна конференція «Середньовічні та ранньомодерні старожитності Центрально-Східної Європи». На ній було представлено дві роботи студентів історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Третього дня конференції було проведено екскурсію до Шестовиці, яка є варязьким городищем (колишнім табором варяг). Після екскурсії під час неофіційної частини конференції нас запросили на Вашу конференцію. Цікавість взяла своє.

– Ви вперше в Кам’янці?

– Ні, минулого року пощастило побувати на V археологічній конференції.

– Як вам атмосфера конференції та саме місто?

– Атмосфера є окремим питанням. Я брав участь у багатьох конференціях і з упевненістю можу сказати, що ваша – найкраща. По-перше, сам прийом, по-друге, це організація самого процесу, по-третє, ставлення до конференції як з боку організаторів, так і студентів. Це той випадок, коли хочеться повертатися сюди знову і знову. Звісно, треба віддати належне вашому древньому місту. Саме Старе місто створює атмосферу величності, загадковості, втаємничості. По суті, воно є ідеальним для археологічної конференції. І саме місто, і конференція, створють ідеальний «конгломерат» у плані поєднання археологічної теорії та практики. Прослухавши в аудиторії інформацію про типологію вінець глеків XVII століття, ти можеш одразу ж, пройшовши кілька метрів, опинитися на справжньому розкопі, де наяву проводять дослідження. Надзвичайно цікавими є екскурсії. Минулого разу запам’яталася неперевершена печера Вертеба. Сьогодні ж нам запропонували відвідати Хотин. Це наче бонус до цікавих дискусій.

– Дякуємо Вам, і, надіємося на зустріч наступного року.

Максим Сльозкін, студент 1 курсу

історичного факультету