Весілля, епатаж та наука. Як проходила 17 зустріч Школи відкритого розуму

Публікація від 2 червня 2017.

Автобус із напрямком «Кам’янець-Подільський – Кременець» зупиняється. Нас одразу зустрічають студенти академії та допомагають нести валізи. «Вітаємо у Кременці», – кажуть. Йдемо до студентського містечка. Тут розташована школа, обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка та гуртожиток. У місті ми будемо 5 днів на конференції Школа Відкритого Розуму. Тема конференції – «У світі емоцій і відчуттів». Емоції і відчуття справді будуть, і не лише у доповідях студентів і викладачів.

Школа Відкритого Розуму – міжнародний інтеграційний проект для студентів, магістрантів і аспірантів. Це зібрання відбулося вже сімнадцятий раз. На ньому також були присутні студенти та викладачі  нашого університету. Так, кандидат філософських наук, старший викладач Сергій Волковинський провів майстер-клас на тему «Феноменологія емоцій і відчуттів та механізми саморегуляції свідомості», студентка 1 курсу факультету української філології та журналістики  Аліна Туришин  виступила із доповіддю «Фейкові новини як феномен суспільного явища (на основі українських і російський ЗМІ)», Діана Грушанська (студентка факультету української філології та журналістики, 2 курс) – «Вплив гендерної поведінки батьків на вираження емоцій у дітей» (на прикладі сімейних відеоблогів), Марія Василик (студентка факультету іноземної філології, 2 курс) доповідала про «Феномен дисоціативного розладу ідентичності в науці і культурі», Дмитро Волоховський (студент факультету іноземної філології, 2 курс), зацікавив темою  –«Використання епатажу в сучасних мультиплікаційних серіалах як спосіб передачі цінностей». Також на конференції із майстер класами виступали Олег Лєщак (Польща, Кельце), Анатолій Багнюк (Кременець), Оксана Лабащук (Тернопіль), Ігор Папуша (Львів), Юрій Завадський (Тернопіль), Річард Стефанський (Польща, Кельце)

Упродовж п’ятьох днів студенти з Кременця і Білостока (Польща), Чехії , Острога, Тернополя, Києва, Кам’янця-Подільського пізнавали поняття «емоційна грамотність», «емоційний інтелект», обговорювали емоції і відчуття у творах Гете, Едгара По, Єсеніна, Т. Драйзера, Наталени Королевої , про національну символічну політику, роль емоції у створенні новинної інформації. І все це обговорювалося в академії або  в ботанічному саду, у палаці Вишнівецього  або на горі Бона.

Проте не лише робота та знання нас супроводжували. Студенти з Кременця та Білостока ознайомили гостей із українськими традиціями на «Вечорі польської культури» –народними піснями, танцями та розвагами. Для українців навзаєм було відтворено польське весілля – різні конкурси, традиційні веселощі та гуляння. Таке видовище якнайтісніше наблизило кожного з нас до польської культури.

Наступна, вісімнадцята зустріч «Школи Відкритого Розуму» відбудеться наприкінці серпня в Польші. А поки що ми стаємо вже офіційними друзями на Фейсбуці, починаємо стежити за життям нових знайомих в Інстраграмі та дізнаємося про розклад роботи установ, де можна відкрити візу.

Діана Грушанська