До змісту

5 типових помилок при складанні резюме

Публікація від 14 червня 2017.

За даними досліджень на те, щоб скласти враження про людину, з якою ви спілкуєтесь вперше – необхідно всього 90 секунд.

Стільки ж часу в середньому вистачає роботодавцю, щоб поверхнево оглянути резюме і зробити перші висновки.

«Студентський меридіан» спільно з Міським центром зайнятості аналізує 5 типових помилок при складанні резюме.

  1. Неграмотність. І фраза «я ж не філолог, щоб грамотно писати» – не проходить. Резюме без орфографічних та пунктуаційних помилок щонайменше не викличе бажання відкласти його в сторону та забути назавжди.
  2. Різні шрифти і стилі. Контакти – Arial, основна інформація – в Monotype Coursive, навчики – Comic Sans MC. Це радше ознака несмаку, аніж креативності. Якщо втомилися від Times New Roman – можете переглянути карту шрифтів – це інтерактивна карта, де ви можете побачити приклади усіх шрифтів та безкоштовно їх завантажити.
  3. Шаблонні фрази. Стресостійкість, пунктуальність та вміння працювати в команді – це, звісно, прекрасно. Але, швидше за все, у роботодавця вже є ціла папка з резюме «стресостіких та пунктуальних». Не обмежуйтеся стереотипними фразами!
  4. Лишня інформація. Навички і досягнення, які не мають відношення до бажаної посади. Здібності до кулінарії будуть неактуальними для компанії, що спеціалізується на комп’ютерних технологіях, а кільканадцять сертифікатів з найрізноманітніших майстер-класів найбільше враження справлять на друзів з фейсбуку, а не на потенційного роботодавця.
  5. Відсутність конкретної мети. «Хочу стати частиною вашої команди!» – занадто абстрактно і схоже на миттєвий імпульс ніж на справжнє прагнення реалізувати себе саме тут. Ціленаправлено вказуйте посаду, і вам обов’язково перетелефонують.

Оксана Грушанська