Міжвузівський науковий семінар «Прикладні задачі та ІТ-технології»

Публікація від 14 червня 2017.

9-10 червня 2017 року на факультеті математики та інформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проведено міжвузівський науковий семінар «Прикладні задачі та ІТ-технології», присвячений 100-річчю з дня народження професора Василя Павловича Рубаника (1917-1993) і 55-річчю кафедри прикладної математики та інформаційних технологій.

Відомий український вчений – математик, доктор фізико-математичних наук, професор В.П. Рубаник працював у Чернівецькому державному університеті з 1953 по 1976 рік. Він був організатором і першим завідувачем кафедри прикладної математики та механіки (зараз кафедра прикладної математики та інформаційних технологій) упродовж 1962-1972 рр. У 1968-1972 рр. працював проректором з наукової роботи ЧДУ. З 1976 р. В.П. Рубаник викладав у Гомельському університету (Білорусь). Помер у 1993 р. і похований в м. Гомель.

У роботі семінару брали участь науковці з різних вищих навчальних закладів України (Київ, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Рівне, Чернівці, Кам’янець-Подільський, Ужгород, Луцьк та ін.). Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка представляли І.М. Конет, доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з наукової роботи; В.А. Федорчук, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри інформатики; Т.М. Пилипюк, кандидат фізико-математичних наук, асистент кафедри інформатики; О.А. Смалько, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики.

Під час семінару було виголошено багато цікавих і змістовних доповідей та повідомлень, які торкалися проблем застосування математичних методів у прикладних задачах механіки, фізики, техніки та сучасних інформаційних технологій.

Для учасників семінару було організовано екскурсію «Знайомі і незнайомі Чернівці», концерт скрипкової музики «Від Вівальді до Паганіні» в органному залі (Вірменська церква), відкрите засідання кафедри прикладної математики та інформаційних технологій, в якому брали участь ветерани кафедри.

І.М. Конет, проректор з наукової роботи