«Інструменти участі у прийнятті рішень». Як пройшов перший день тренінгу.

Публікація від 16 червня 2017.

Як впливати на рішення влади, стати «культурним» виборцем, та чому сучасна молодь більше вірить в себе, а не в політиків – У Кам’янці-Подільському пройшов перший день тренінгу «Інструменти участі у прийнятті рішень».

Організатор тренінгу – інститут «Республіка». Це всеукраїнське громадське об’єднання, метою якого є залучення громадян України до демократичних перетворень у державі.

Серед присутніх – лише студенти. Частина з К-ПНУ, частина – з медичного училища.

– Молодь зараз дуже потужна. Хоче щось робити, але не знає як. Тому треба створювати молодіжні ради, щось робити для молоді. Тоді і вони будуть відчувати, що здатні впливати на різні рішення, що від них залежить багато речей, – коментує один із лекторів тренінгу, Михайло Будурович, студент 4 курсу історичного факультету.

Тренінг інтерактивний. Учасники багато спілкуються, дискутують, обговорюють теми, що стосуються можливостей впливу на прийняття рішень політиками. Спільно визначають кілька основних інструментів, серед яких: акції, збори, вибори, підписання петицій, громадські ініціативи, доручення. Як користуватися кожним з них і розповідають лектори.

Ольга Фортельна, магістрантка факультету української філології та журналістики знайомить присутніх із темою «Культура виборчого процесу».  Спільно з учасниками визначає цінності та систему мотивації, якими керуються виборці, а також – реальні та ідеальні риси, які очікують бачити в політиках.

Координатор проекту Христина Будурович ділиться спостереженнями, що молодь, особливо студенти, стають все активніше цікавитися політикою:

– Зростає відчуття відповідальності, бажання зрозуміти, як працює ця політична система. Звідси – така цікавість до різних політичних тренінгів. Хтось потім залишається в політиці й будує успішну кар’єру, хтось, навпаки, вирішує залишатися осторонь. Але приємно бачити, що молоді не все одно.

Оксана Грушанська