До змісту

Обережно: отруйні гриби!

Публікація від 23 червня 2017.

Продовжується сезон грибів. Необхідно пам’ятати, що гриби бувають їстівні, умовно їстівні та отруйні. Отруєння грибами дуже складно лікувати.

Причина отруєнь – незнання та неуважність тих, хто вирушає до лісу. Перед «тихим полюванням» треба обов’язково ознайомитися з інформацією про гриби, визначитися, які можна покласти до свого кошика, а які краще навіть не чіпати.

До їстівних належать білі гриби, червоноголовці, маслюки, сироїжки, лисички, опеньки та інші. Проте вже сьогодні є дані, що навіть у таких цінних їстівних грибах, як білий та лисички, виявлені отруйні речовини, які руйнуються при їх проварюванні. Ці ж їстівні гриби, недоварені або недосмажені, можуть стати причиною отруєння.

У багатьох їстівних та умовно їстівних грибах виявлено отруйні речовини, які не розчиняються шлунковим та кишковим соком, але швидко розчиняються алкоголем. Під час уживання таких грибів разом із алкоголем виникають «бурхливі» симптоми отруєння. Любителі «тихого полювання» повинні знати ознаки отруєння грибами. Через 1,5-2 год і навіть через 40 годин після вживання отруйних грибів виникає біль у животі, нудота, блювання, слабкість. Захворювання ускладнюється розладом нервової системи у вигляді запаморочення, марення, галюцинацій, судом, порушень дихання, серцевої діяльності.

При появі перших ознак отруєння грибами необхідно негайно звернутися до лікувального закладу або викликати «Швидку допомогу». Одночасно, не чекаючи прибуття лікарів, треба негайно промити хворому шлунок солоною водою, содовим або слабомарганцевим розчином. Процедуру необхідно повторювати до тих пір, поки промивні води не стануть чистими. Після цього рекомендується напоїти хворого міцним чаєм, кавою або молоком.

Госпіталізації підлягають усі, хто вживав гриби, навіть у незначній кількості, навіть тоді, коли симптоми отруєння зразу не проявляються. Вони можуть виникнути навіть через 2-3доби.

Дітям гриби вживати не можна, навіть якщо ви впевнені на 100% у тому, що вони їстівні!

Майя Стринадко, лікар здоровпункту