До змісту

“Ввімкни світло”. Ольга Танасійчук. #студенти

Публікація від 14 липня 2017.

Додаткова стипендія не буває зайвою. Життя – непередбачувана річ. Ніколи не вгадаєш, де втратиш, а де знайдеш. Але потрібно пам’ятати, що за все треба платити. Однак не завжди платимо ми. Це може зробити хтось інший для нас. Не говоритимемо загадками, а детальніше дізнаємося в Ольги Танасійчук, студентки магістратури природничого факультету, яка отримуватиме академічну стипендію Кабінету Міністрів України.

Ольго, розкажи, будь ласка, за які здобутки тобі платитимуть стипендію Кабінету Міністрів України?

(Здивування в погляді) Насправді, я не можу дати остаточну відповідь, за що я отримуватиму стипендію. В мене була гарна успішність від першого курсу. Я писала наукові роботи, брала участь у різноманітних конференціях, їздила на олімпіади. Також я отримала червоний диплом бакалавра, тому можу зробити висновки, що стипендію матиму за наукову діяльність й успішне навчання.

Що ж потрібно було зробити для того, щоб стати учасницею конкурсу для отримання стипендії?

– На жаль, на це запитання я теж не можу точно відповісти. Про те, що я матиму стипендію, дізналася тоді, коли випадково прочитала інформацію в Інтернеті. Для мене це був сюрприз.

– А чи були раніше у твоєму житті такі ж приємні несподіванки?

– Так, на четвертому курсі протягом одного семестру я також отримувала стипендію Кабінету Міністрів.

–  Розкажи, будь ласка, про це детальніше. Можливо, ця інформація допоможе нам віднайти причинно-наслідкові зв’язки цьогорічного сюрприз.

Тоді стипендію отримала за активну наукову й педагогічну діяльність.

Аналізуючи попередню історію, я думаю, що цього року тобі виплачуватимуть стипендію також за твої успіхи й активність. Чи не поділишся ти секретом, який розмір стипендії?

– Із радістю розповіла б, але для мене самої це таємниця. До того ж я навіть не знаю, впродовж якого періоду  її отримуватиму. Напевно, наступний навчальний семестр, тому що мені залишилося вчитися лише півроку, після чого отримаю диплом магістра за спеціальністю «Вчитель географії та біології».

– Географія й біологія – це дуже цікаві науки. Що тобі більше до вподоби?

– Мені подобаються обидві науки, проте географія лежить ближче до душі, тому що із зацікавленням вивчала цей предмет у школі. На уроках географії я отримала фундаментальні знання, які стали мені в пригоді під час навчання в університеті.

Розкажи, будь ласка, про наукові дослідження в галузі географії, які тобі вдавалося проводити протягом навчання.

Досліджень було багато. Особливо під час практики. Ігор Петрович Касіяник, кандидат географічних наук, доцент, керівник моєї магістерської роботи, займається дослідженням палеофауни – тваринного світу минулих геологічних епох. Я також зацікавилася цим напрямком. У своєму населеному пункті на Тернопільщині знаходила членистоногих, які жили на цій території, коли тут ще було море. Зразки, які я знаходила, привозила на кафедру, для того щоб можна було їх ще використовувати на заняттях під час вивчення теоретичного матеріалу.

А чим ти займаєшся у вільний від навчання час?

У мене є хобі. Я створюю фігурки з полімерної глини. 

Це, напевно, складний процес?

Ні, головне мати бажання і час. Полімерна глина кольорова. За своєю структурою вона нагадує пластилін. Я ліплю з неї різноманітні фігурки, потім запікаю у печі, щоб вони закам’яніли, і покриваю лаком. Це можуть бути і статуетки, і прикраси.

Чи не переросло твоє хобі в бізнес?

Ні, я роблю це для того, щоб відпочити душею й відволіктися від буденних турбот. До того ж часто дарую свої вироби рідним і друзям.

Якими принципами ти керуєшся в житті?

У будь-якому випадку не треба здаватися. Коли щось не виходить, потрібно старатися робити це знову й знову. І ще ­ не варто боятися експериментувати.

Ми бажаємо тобі успіхів у будь-яких починаннях, і щоб у твоєму житті було якнайбільше приємних несподіванок.

Ірина Хижа, студентка другого курсу

факультету української філології  та журналістики