Інформація для абітурієнтів та забудькуватих студентів

Публікація від 18 липня 2017.

Здоров’я – як повітря. Воно нам дуже потрібне.

Як зберегти здоров’я? Про це повинен знати кожен з нас.

Профілактика захворюваності набагато дешевша й ефективніша, ніж лікування. Щоб стати здоровим, красивим та прожити життя спокійно, безпроблемно, потрібно зовсім небагато.

Навіть 8 хвилин занять спортом на день продовжує життя. В процесі руху вивільняються гормони росту. Краса та здоров’я дуже тісно пов’язані з харчуванням. До раціону повинні входити білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мікроелементи, які мають надходити до організму із продуктами як рослинного, так і тваринного походження. Важливо дотримуватися режиму харчування та його основних принципів: обов’язковий сніданок, обід та вечеря (не пізніше ніж за 3-4 години до сну). При деяких захворюваннях рекомендується вживати їжу частіше ­ 4-5 разів невеликими порціями. Дуже шкодять здоров’ю різноманітні модні дієти, які призводять не тільки до втрати ваги, а й до загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, остеопорозу, серцево-судинних захворювань тощо.

Необхідно пам’ятати, що навчання – це праця, тому перед навчальним роком необхідно підлікуватися, оздоровитися та набратися сил. Якщо людина хоче бути здоровою, вона повинна докласти до цього зусилля. Турбота про здоров’я – обов’язок кожного. Не потурбуєшся сам – не розраховуй, що хтось зробить це за тебе. Кожен має знайти 15-20 хв. для ранкової зарядки, не є проблемою прийняття душу або обирання прохолодною водою; не забувайте про сніданок, обід, не переїдатеся перед сном, гуляйте на вулиці, більше дихайте свіжим повітрям.

Дуже важливим елементом для збереження здоров’я є гігієна, ­ як особиста, так і загальна. В колективі гігієна кожної людини має велике значення. Щоб довколишнім було приємно з вами спілкуватися, не забувайте про вранішній туалет: умивайтеся, чистіть зуби, користуйтеся дезодорантами (на чисте тіло), часто міняйте натільну білизну. В приміщеннях для проживання частіше робіть вологе прибирання, провітрювання, мийте посуд, стежте за терміном зберігання продуктів. Поважайте працю прибиральниць: не смітіть у коридорах, на кухнях, в туалетах (не кидайте будь-що до унітазів). У навчальних приміщеннях робіть провітрювання перед заняттями та на перервах. Одягайтеся охайно та відповідно до погоди. Забудьте про шкідливі звички: тютюнопаління та алкоголь. Пам’ятайте про обов’язкові профілактичні щорічні обстеження: флюорографічні огляди. Диспансерні хворі повинні проходити протирецедивне обстеження та лікування. Для цього ви повинні мати картку диспансерного або амбулаторного хворого. Крім того, кожен студент, а особливо першокурсники, мають подати до медпункту (гуртожиток №1) результат цьогорічного флюорографічного обстеження та картку профілактичних щеплень (форма 063) або заключення ЛКК про мед відводи від щеплення.

У вересні будуть проводитися огляди студентів перед заняттями фізкультурою, тому студенти із хронічними захворюваннями, інвалідністю мають подати заключення ЛКК, МСЕК або диспансерні картки із проведеними обстеженнями.

Залишилося більше місяця до початку навчання. Використовуйте цей час для загартування та оздоровлення, щоб навчальний рік пройшов успішно, вдало та без хвороб.

Майя Стринадко, лікар здоровпункту