До змісту

Проведіть літо з користю

Публікація від 25 липня 2017.

 Літній сезон – це справжній курорт. Навіть не виїжджаючи на море, а перебуваючи вдома чи на дачі, можна чудово відпочити та відновити сили.

Щоб отримати максимум користі влітку, необхідно дотримуватися деяких правил, ураховуючи, де і як ви збираєтеся відпочивати.

Літо – найкращий час для загартовування. Купання у відкритих водоймах зміцнить захисні реакції організму. Для того, щоб водні процедури були корисними для вас, потрібно звернути увагу на деякі важливі нюанси. Купатися рекомендується лише в окультурених місцях масового відпочинку, де їх постійно моніторять місцеві санітарно-епідемічні служби. Не потрібно купатися у водоймах, де плавають водоплаваючі птахи або приходить на водопій худоба. Не варто заходити у воду зразу після зливи. Краще купатися в проточній воді. У застійній воді є загроза розвитку лептоспірозу та кишкової палички.

Не заходьте у воду після прийому алкоголю, це може закінчитися дуже погано. У воду заходьте поступово, обливаючи кінцівки, шию, груди. Лише потім, охолодивши тіло, можна зануритися повністю. Якщо не впевнені в чистоті дна водойми, краще заходьте у воду у взутті. Також бажано не ходити босоніж по незнайомому пляжу, щоб не поранитися й не заразитися грибком.

Після купання необхідно обтертися рушником і переодягнутися в сухий одяг. Повернувшись додому, прийміть душ з теплою водою.

У спекотну погоду посилюється потовиділення і з організму виділяється більше рідини, ніж звичайно. Щоб відновити її втрати, людина «залпом» випиває велику порцію рідини, чим перевантажує нирки і серце (можливі набряки, підвищений тиск тощо), а також вимиває з організму солі та електроліти, необхідні для нормальної роботи всього організму. Залеж від будови тіла та рівня фізичної активності, літом рекомендується випивати від 1,5 до 2 л. води, причому маленькими ковтками (по ковтку кожні15-20 хв.), але в жодному разі не солодкі газовані напої, бо вони лише посилюють, збільшують спрагу. Пийте чисту воду, охолоджений чай з м’ятою та мелісою. Головний фактор літа – багато сонця. Це означає, що гарний настрій та зміцнення імунної системи гарантовані. Але все потрібно робити розумно дотримуючись відповідних правил.

У помірних широтах оздоровчий ефект від сонячної радіації досягається вже через 10-15 хв відкритого сонячного опромінення (в затінку – через 20-30 хв). Щоб оздоровитися, не потрібно цілими днями лежати на пляжі. Сонячні ванни краще приймати вранці, адже вранішнє сонце не таке агресивне. Але капелюшок чи хустинка й сонячні окуляри – обов’язкові атрибути перебування на сонці упродовж дня. Сонцезахисною косметикою необхідно користуватися не лише на пляжі, але під час прогулянок вулицею, парком, а також під час екскурсій чи подорожей.

Літо – ідеальний час для релаксу. Чим більше позитивних емоцій отримує людина, тим міцніше її здоров’я. Адже послухати спів пташок та подихати ароматом квітів можна в будь-якому у сквері чи парку. Замість бутербродів з’їжте полуницю, суницю чи черешню. Збагачуйте якомога більше свій організм «живими» вітамінами. Люди, які літом регулярно вживають ягоди та фрукти, зимою хворіють рідше.

Фізична активність корисна завжди, в літній період необхідно враховувати деякі нюанси. Справа в тому, що фізичне навантаження збільшує теплоутворення в 5 разів, тому інтенсивні фізичні вправи варто перенести на ранок. Для літнього періоду дуже корисними є заняття йогою та дихальна практика. Старайтеся частіше відпочивати біля джерел води – фонтанів, водойм. Вода забирає негатив та заспокоює.

Більше подорожуйте, адже навколо ще стільки непізнаних та чудових місць у яких ви ще не були.

Майя Стринадко, лікар здоровпункту