“Ввімкни світло”. Андрій Заєць. #випускники

Публікація від 14 серпня 2017.

Про десять тисяч годин

Я ще в школі почав знімати відео, на телефон. В 11 класі, коли готувався до ЗНО, почав свою передачу «Відділ кадрів». Взимку її перезапустили. Минулого року почав знімати одразу два повнометражних фільми – «Одного разу в місті на камені» та ще історичний фільм без назви. Оскільки в мене ціль зняти без бюджету, то я сам і знімаю, і монтую. Буває важко переключатись між проектами, але вже звик до такого ритму.

Про адреналін у кадрі й поза ним

Сама зйомка «Одного разу…»  була пригодою. Ми шукали незвичні й цікаві локації, і нас не зупиняло те, що на них важко було потрапити. Могли й від охоронців тікати, й від поліції. Зараз бачу, що треба дознімати ще декілька сцен. І озвучка потрібна професійна. Ще щодо звучання фільму – всі саундтреки будуть кам’янецьких гуртів.

Про музичні гурти

В році 2007-2008 в Кам’янці-Подільському було дуже багато гуртів. Різних напрямів: був і рок, і реп. Якби тоді проводили Фортецю Фест – це було би просто шоу талантів. А у 2012 році всі якось пропали. Зараз, єдині хто пишуть – це Експансія і Бекінгем.

Про інвестицію мільйон

В нас [в країні] великий потенціал зняти історичне кіно, XVII-XVIII століття… Бери і знімай. Навіть з орендованою технікою це буде до 300 тисяч доларів.  Якщо все це розпланувати, то можна тоді більше грошей – чому б й не мільйон –  вкласти в рекламу, маркетинг. Мені здається, українському кіно не вистачає піару.

Про діалоги

Хочу навчитися писати переконливіші діалоги. Візуально картинку бачу, але не завжди можу перевести в текст. В цьому плані дуже допомагають актори, хоч майже всі вони непрофесійні. А інколи, буває, знаходжу актора – точне потрапляння в образ, стиль, такий як треба, візуально ідеально підходить. А «не говорить».

Про присутність у мережі

В мене 4 сторінки в жж, twitter, контакт, instagram, тепер facebook, і ще декілька сайтів. Мені найбільше подобається твіттер, але з Кам’янця там мало людей. Вконтакті був чат на 50 чоловік, я одразу міг кидати туди фрагменти змонтованих відео. А fb не дозволяє кидати в діалог такі великі файли.

Про творчі плани

Для одного фестивалю зняли дві короткометрівки. І поки знімали, вирішив дозняти ще 8 і зробити півторагодинний альманах. Причому, щоб був лише один головний герой, а решта – за кадром, просто їх голоси.

Ще хочу зняти щось в стилі Бергмена, одним кадром.

Про кіно

Ще коли тільки починав знімати, хотів зробити художнє кіно. На жаль, в нашому місті в мене в цьому не так багато однодумців. Більше режисерів цікавляться весільними зйомками, або документалістикою.

Якщо би знімали серіал про мене – це була би історія про режисера, який хоче знімати кіно, і про всі пригоди, які трапляються на його шляху.

Про ЛОМ

Відновлюємо Лігу Об’єднаної Молоді. Поки завдання номер один – створити яккийсь простір, хаб. Щоб це було місце, де можна проводити зустрічі, дивитися фільми, спілкуватися, обмінюватися ідеями. Щоб це об’єднувало молодь, яка хоче щось робити.

*Спойлер*

Зараз буде спойлер – хочемо зробити організацію кіно, і в кінці жовтня зробити фестиваль короткого метра. Анонсувати в кінці серпня, щоб школярі і студенти могли зняти короткометрівки, запросити ще режисерів, чиї фільми вже стали успішними. Зробити покази фільми учасників, гостей запрошених, і майстер-класів.

Якщо не вийде через міську раду, робитиму своїми силами.

Про способи боротьби з творчою кризою

Була творча криза – зробив ремонт, зробив весілля, подивився фільм селфі-паті, він мені не сподобався, і тоді я зрозумів, що треба повертатися у роботу.

Оксана Грушанська