На історичному факультеті відбулася Міжнародна наукова конференція

Публікація від 14 вересня 2017.

13 – 14 вересня 2017 року на історичному факультеті нашого вишу відбулася Міжнародна наукова конференція «Україна і Велике князівство Литовське в XIV–XVIII ст.: політичні, економічні, міжнаціональні та соціокультурні відносини в загальноєвропейському вимірі». Важливістю такого зібрання є те, що українські землі в XIV–XVIII ст. входили до Великого князівства, окрім того, його повна офіційна назва – Велике князівство Литовське, Жемантійське та Руське. Традиційно ця конференція зібрала науковців не лише з усіх куточків України, а й з дружніх Литовської, Молдавської республік, Білорусії та Данії.

Із вітальним словом виступив ректор університету, доктор історичних наук, професор Копилов Сергій Анатолійович. Зробивши невеликий екскурс в історію Подільських земель, зокрема, Кам’янця-Подільського, який входив у минулому до складу Великого князівства Литовського, він побажав доповідачам плідної співпраці та творчої наснаги.

Далі було зачитане вітальне слово директора інституту історії України, академіка НАН України, доктора історичних наук, почесного професора кафедри історії України історичного факультету нашого вишу Валерія Андрійовича Смолія, який через поважні причин не зміг бути присутнім на пленарному засіданні. Валерій Андрійович нагадав, що на сьогоднішній день Україна є асоційованим членом Європейського Союзу, тому дуже важливим аспектом міжнародної співпраці з країнами-членами є саме наукова співпраця, обмін напрацюваннями та досвідом у всіх сферах наукового життя, а особливо – у сфері історичної науки, адже історичні процеси, які відбувалися на території України, були тісно пов’язані з історичним минулим наших західних сусідів.

Після привітання зі своїми доповідями виступили гості з Києва, Львова, Білорусі, Молдови. Кожна з них була по-своєму цікавою, змістовною, інформативною. Після закінчення пленарного засідання розпочалося обговорення доповідей.

Також, на конференції були присутні студенти 2-го та 3-го курсу історичного факультету нашого вишу, яких виступи науковців дуже зацікавили, а їхня присутність на такому зібранні ще раз довела, що історія нашого краю нікому не байдужа.

Максим Сльозкін, студент 2 курсу історичного факультету