Письменницькі зустрічі на "Кам’яному острові"

Публікація від 22 вересня 2017.

У рамках ІІІ Всеукраїнського культурного форуму «Кам’яний острів» 21 вересня в центральній бібліотеці імені Костя Солухи відбулася презентація книги Едуарда Сікори «Під знаком тризуба»(п’ята частина історичного нарису «Тріумф і крах Радянського союзу»). Модератором зустрічі виступив Славко Полятинчук, голова Кам’янець-Подільського міського об’єднання Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Едуард Сікора народився в Кам’янці-Подільському. 10 листопада 2016 року йому виповнилося 90 років. На жаль, через хворобу Едуард Пилипович не зміг бути присутнім на презентації, але в телефонному режимі він привітав учасників форуму, побажав усім здоров’я та пообіцяв, що книгу над якою він плідно працює, буде презентувати особисто.

Під час заходу Олег Рарицький, завідувач кафедри української літератури та компаративістики, ознайомив присутніх зі своєю монографією «Партитури тексту і духу» (художньо-документальна проза українських шістдесятників), яка вийшла друком наприкінці 2016 року й була презентована 12 січня у Національному музеї літератури України. Він розповів про історію написання книги.

Оскільки монографія Олега Рарицького була надрукована у видавництві «Смолоскип», вагомий внесок у видання цієї праці зробив український літературознавець, голова правління цього видавництва Осип Зінкевич, який відійшов у вічність 18 вересня 2017 року. Його світлу пам’ять присутні вшанували хвилиною мовчання.

Також відбулася презентація книги Володимира Ткача «Сонечко моє, сонечко», в якій зібрані короткі казки-оповідання для дітей і дорослих про звичайне життя, внутрішню силу та глибинні почуття.

Презентація пройшла в теплій та дружній атмосфері. Присутні з цікавістю та захопленням слухали кожного автора, адже шлях народження кожної книги неповторний та особливий.

Оксана Фаріон