До 100-річчя Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбувся легкоатлетичний пробіг вулицями міста «Біг заради здоров’я»

Публікація від 5 жовтня 2017.

Сьогоднішнє дійство зарядило позитивом не одну сотню учасників. Центром подій стала площа біля центрального корпусу нашого університету. Учасники та глядачі могли спостерігати облаштування зони старту та фінішу забігу. Після деяких організаційних моментів 0 13.30 всі охочі розпочали реєструватися для участі в забігу. Треба зауважити, що цього року виявилося багато охочих узяти участь у забігу – дітлахи, люди старшого віку, студенти та викладачі. Серед учасників були представники й загальноосвітніх шкіл та вищих навчальних закладів нашого міста. Взяли участь у забігу й справжні чемпіони національних та міжнародних змагань. Це неабияк надихнуло інших бігти поряд із ними.

Після завершення реєстрації учасникам було запропоновано провести фітнес-розминку під танцювальну музику, щоб як слід “розігріти” своє тіло перед відповідальним стартом. Досить ефектним є таке дійство, коли така кількість людей – повністю вся площа – виконує із задоволенням запальну розминку.

Опісля проведення фітнес-розминки всі учасники зайняли свої позиції на лінії старту. Під команду ведучого розпочався забіг, загальна дистанція якого склала 2 кілометри. Як тільки всі рушили, одразу ж можна було виділити тих, хто бере участь задля перемоги, – ті самі наші спортсмени міста, які звикли бути першими. Дехто рушив, не поспішаючи, і тримав такий темп до самого фінішу. Напевне, це люди, які просто насолоджувалися цим фізичним процесом.Можна було спостерігати і тих, хто встигав робити селфі на ходу та знімати відео для соціальних мереж. А хтось рухався швидким темпом, адже участь для них – це спосіб показати, що вони ведуть здоровий спосіб життя!

Не минуло й 10 хвилин, як фінішну межу перетнули перші бігуни, більшість із яких після завершення бігу зупиняли свої ручні таймери, що свідчило про їх орієнтацію на досягнення певного результату. І поки решта спортсменів добігали до фінішу, всім, хто вже завершив забіг, пропонували гарячий чай.

Дуже цікаво організатори розподілили категорії учасників: категорія хлопці та дівчата ( загальноосвітні школи) дівчата та хлопці (коледжі), дівчата та хлопці (виші), чоловіки та жінки, а також категорія чоловіки-ветерани і на пропозицію ведучого – категорія жінки+. Переможців кожної категорії врочисто на п’єдесталі  нагороджували медалями, грамотами та цінними призами!

І вікова категорія (загальноосвітні школи)

1 – Чорнобривий Олександр

2 – Тягай Назар

3 – Сокол Вадим

Дівчата

1 – Шулдик Валерія (школа №9)

2 – Буковська Богдана («Славутинка»)

3 – Ралюк Олександра (школа №14)

ІІ вікова категорія (коледжі)

Хлопці

1 – Миронець Олег (м. Хотин)

2 – Іванчук Вадим (Індустріальний коледж)

3 – Спеціальний Ігор (Індустріальний коледж)

Дівчата

1 – Палінкаш Тетяна (Індустріальний коледж)

2 – Чубар Іванна («Коледж культури і мистецтв»)

3 – Підкулько Юлія (коледж ПДАТУ)

ІІІ вікова категорія (ВНЗ)

Хлопці

1 – Капітанець Віталій (К-ПНУ ім. І. Огієнка)

2 –Кунінець Юрій (К-ПНУ ім. І. Огієнка)

3 – Косовський Віталій (К-ПНУ ім. І. Огієнка)

Дівчата

1 – Гарзель Олександра (ПДАТУ)

2 – Пашінова Альона (К-ПНУ ім. І. Огієнка)

3 – Яцишин Діана  (К-ПНУ ім. І. Огієнка)

ІV вікова категорія (чоловіки, жінки)

1 – Бойко Дмитро

2 – Вадим Стасюк

3 – Авінов Віталій

V вікова категорія (Ветерани)

1 – Гешко Іван

2 – Лірук Володимир

3 – Стасюк Іван

1 – Полінська Тетяна

2 – Чистякова Марина

3 – Зубаль Майя

VІ вікова категорія (Ветерани, 50+)

1 – Моспан Михайло

2 – Флентін Віктор

3 – Андруховський Володимир

1 – Шабага Марія

2 – Франкова Зінаїда.Приємно констатувати той факт, що є на цій Землі люди, які дотримуються здорового способу життя й намагаються  зміцнювати своє здоров’я повсякчас незалежно від віку й статі.

Сергій Бурденюк, студент 2 курсу факультету фізичної культури