ПАМ’ЯТІ ПЕТРА ЄФРЕМОВИЧА ТКАЧУКА ПРИСВЯЧУЄМО

Публікація від 12 жовтня 2017.

5 жовтня 2017 року на факультеті української філології та журналістики в рамках VII Міжнародної наукової конференції «Мова, культура і соціум у гуманітарній парадигмі» проведено круглий стіл, присвячений 80-річчю з дня народження та світлої пам’яті професора Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, вченого-діалектолога, завідувача кафедри української мови (1984-2007 рр.) Петра Єфремовича Ткачука.Відкрив роботу круглого столу декан факультету української філології та журналістики Коваленко Борис Олексійович.

Згідно з програмою учасники прослухали надзвичайно цікаві доповіді професорів: «Петро Єфремович Ткачук – завідувач кафедри української мови» Людмили Миколаївни Марчук (Кам’янець-Подільський), «Фонетичне варіювання в сучасних говірках  та його інтерпретації» Павла Юхимовича Гриценка  (Київ), «Подільський мовний ландшафт у «Словарі української мови» за редакцією Б. Грінченка» Людмили Олександрівни Ткач (Чернівці).

Професор кафедри української мови Наталія Дмитрівна Коваленко презентувала збірник текстів народного мовлення, записаних на Поділлі впродовж 1995-2017 рр.,  «Західноподільські та суміжні  говірки», який присвячено пам’яті Петра Єфремовича Ткачука.

Крім того, теплими спогадами про свого батька (Петра Єфремовича Ткачука) щиро поділилася його єдина дочка Ткачук Олена Петрівна – кандидат філологічних наук, доцент Хмельницького національного університету.

Про свої студентські роки, захопливі та ґрунтовні лекції улюбленого викладача особливо зворушливо розповів відомий поет, наш земляк, Сергій Пантюк.

Переконані, що Петро Єфремович Ткачук завжди залишатиметься  в наших серцях і пам’яті. Це наш справжній Учитель і Навчитель Слова – мудрого, філігранного, відточеного, соковитого…

Кафедра української мови